Dar proroctwa i współczesny adwentyzm

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak Ellen White opisuje Boga? Czy wiesz, jak właściwie wykorzystać pisma Ellen White? Czy wiesz jak na pojawienie się daru proroctwa zareagowali pionierzy adwentyzmu? A co z naturą inspiracji – jak to działa?

24 PAŹDZIERNIKA 2022 (NR 880) [EUD.ADVENTIST.ORG / OPR. DANIEL KLUSKA]

Sympozjum na temat Ellen White i współczesnego adwentyzmu ma odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Spotkanie ma na celu wyjaśnienie, jak prawidłowo i odpowiedzialnie interpretować pisma Ellen White. Na sympozjum wystąpi wielu międzynarodowych ekspertów, w tym Merlin Burt, dyrektor Ellen G. White Estate i Denis Fortin, profesor teologii historycznej na Andrews University. Program jest całodniowym wydarzeniem internetowym skierowanym do wszystkich zainteresowanych tematem znaczenia Ellen White dla współczesnego adwentyzmu.

Transmisja na żywo z sympozjum będzie dostępna  na tej stronie, a także na kanale YouTube Adventist Media i stronie na Facebooku. Linki zostaną opublikowane na stronie na dzień lub dwa przed wydarzeniem. Sympozjum będzie prowadzone w języku angielskim.

O Ellen G. White

Ellen G. White była kobietą o niezwykłych darach duchowych, która większość swojego życia przeżyła w XIX wieku (1827-1915), a mimo to swoimi pismami wciąż wywiera rewolucyjny wpływ na miliony ludzi na całym świecie. W ciągu swojego życia napisała ponad 5000 artykułów publikowanych w wielu czasopismach i 40 książek. Jest najczęściej tłumaczoną pisarką w całej historii literatury i najczęściej tłumaczoną autorką amerykańską. Jej pisma obejmują szeroki zakres tematów, w tym religię, edukację, stosunki społeczne, ewangelizację, proroctwa a także zdrowie.

Ellen G. White jest współzałożycielką Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Więcej informacji o Ellen G. White znajdziesz tutaj.

AAI