Dary 13. Soboty

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drodzy uczestnicy szkoły sobotniej!

Dary trzynastej soboty tego kwartału przeznaczone są na dwa cele: pierwszy to pomoc zborom adwentystycznym w Indiach oraz drugi, lokalny, jakim jest wsparcie projektu polskiej wersji telewizyjnych lekcji szkoły sobotniej.

Z największym osobistym przekonaniem chcę Was zachęcić do uczestnictwa i wspierania szkoły sobotniej oraz korespondencyjnej szkoły biblijnej. To przekonanie oparte jest na własnym doświadczeniu poszukiwania Boga, gdzie  wielką pomocą była szkoły sobotnia dająca możliwość dyskusji oraz lekcje korespondencyjne, dzięki którym osobiście poznawałem Biblię.

Jestem przekonany, że dzisiaj  obie te formy poznawania Biblii mogą być bardzo atrakcyjne dla ludzi poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące wiary i  pryncypiów życiowych.

Bardzo cieszę, że oprócz studium Biblii w kościele, mamy możliwość korzystania z telewizyjnych lekcji  Hope Channel i ich polskich wersji przygotowywanych przez ORTV „Głos Nadziei”. Lekcje można oglądać na www.glosnadziei.pl.  Jeden z nauczycieli powiedział o nich: „Słucham tych lekcji regularnie. Są bardzo wartościowe ze względu na ich  dogłębność i sposób prowadzenia. Ponadto każda lekcja zawiera konspekt z którego można skorzystać podczas prowadzenia lekcji w zborze”.

Telewizyjne lekcje szkoły sobotniej są ciekawym, ale też kosztownym projektem.  Korespondencyjna Szkoła Biblijna jest pomocą w pierwszych krokach poznawania Biblii, jak w przypadku Pani Zofii z Białegostoku:

„Serdeczne Bóg zapłać za materiały. Jestem pod wielkim wrażeniem. Czytając kurs ‘Odkrycia’ płakałam tak, że po dłuższej chwili dopiero mogłam się uspokoić i czytać dalej. Jestem wzruszona do głębi, że Bóg uczynił cud i dał mi szansę odrodzić się na nowo. Jestem wdzięczna Bogu, że istnieje coś tak pięknego, jak Korespondencyjna Szkoła Biblijna, bo otworzyliście mi oczy, uszy i serce na naszego Zbawcę.”

Gorąco zachęcam do uczestniczenia w szkole sobotniej, do korzystania z kursów szkoły biblijnej,  modlitw w intencji ich rozwoju i o hojne wsparcie materialne poprzez dary złożone 28 czerwca.

Dyrektor Sekretariatu Szkoły Sobotniej

Remigiusz Krok

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]