Dary 13. Soboty – 25.06.2016.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

„Więc teraz, Boże nasz, składamy ci dzięki i wielbimy chwalebne imię twoje. (…) Wszak od ciebie pochodzi to wszystko i daliśmy tylko to, co z twojej ręki mamy” (1 Krn 29,13.14)

Drogie Siostry, Drodzy Bracia,

Pragnę wyrazić wdzięczność Wszechmogącemu Bogu za Jego łaskę i pomoc, których udziela Swemu Kościołowi, jak również za wspólnotę, którą jako wierzący możemy tworzyć, i za błogosławieństwo wzajemnego wspierania się, jako wyznawcy oraz zbory, w różnorodny sposób.

Jako wyraz tej wspólnoty mamy dziś przywilej złożenia darów 13. Soboty, które w części przeznaczone zostaną na realizację projektów ogólnoświatowych w Wydziale Południowopacyficznym, natomiast w części na projekt w naszym kraju dotyczący Domu Modlitwy w Puławach.

Puławy to 50-tysięczne miasto na Lubelszczyźnie. Od czterdziestu lat istnieje tam Zbór, który przez ten czas, poprzez zaangażowanie wielu braci i sióstr w służbę Ewangelii, wyraża wobec lokalnej społeczności Bożą miłość i dobroć. Bardzo wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za wszystkich tworzących wspólnotę dzieci Bożych w tym mieście polecając ich Waszym modlitwom. Dom Modlitwy, który posiadamy w Puławach to pochodzący z lat pięćdziesiątych drewniany budynek. Stoimy przed strategiczną decyzją podjęcia kapitalnego remontu lub budowy nowego Domu Modlitwy. Podejmowane działania wymagać będą znacznych nakładów. Dlatego też jesteśmy wdzięczni, że Zbory i Grupy w naszym kraju, mają dziś przywilej wspierać darami projekt Domu Modlitwy w Puławach.

Złożone dziś środki zostaną w równej części podzielone przez skarbnika zboru na dwa projekty. Można jednak złożyć dar na jeden z nich. Taki dar składamy w kopertach  z odpowiednim dopiskiem. Osoby, które pragnęłyby dalej wspierać działania związane z projektem w Puławach mogą uczynić to również dokonując wpłaty na konto Diecezji Wschodnie z dopiskiem „Dom Modlitwy w Puławach”.

Niechaj Bóg błogosławi Wam, Drodzy, abyście w życiu osobistym, rodzinnym i zborowym co dzień doświadczali Jego dobroci, albowiem „niewyczerpane są objawy łaski Pana, miłosierdzie Jego nie ustaje” (Treny 3,22).

Z życzeniami Bożej opieki

Pastor Piotr Stachurski

Przewodniczący Diecezji Wschodniej

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]