Dary 13. soboty – I kwartał 2015

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drogie Siostry, Drodzy Bracia!

Dzisiaj kończymy kwartał i zgodnie ze zwyczajem naszego Kościoła składamy szczególny dar dla rozwoju Sprawy Pańskiej w naszym kraju. Mam  ten przywilej, aby zaprosić Was do udziału w realizacji idei pracy na nowych terenach.

Otóż od 2013 roku rozpoczęliśmy pracę w północnowschodnich rejonach naszego kraju. W latach 60-tych mieliśmy tam zbory liczące po ok. 100 osób. Dzisiaj są tam nieliczni członkowie Kościoła, albo jak w Giżycku, gdzie nie ma ani jednego wyznawcy.

Zakupiliśmy zatem namiot mogący pomieścić ok.120 osób – taki przenośny dom modlitwy. Umieściliśmy go w centrum Giżycka i przez dwa lata w okresie letnim prowadziliśmy publiczne spotkania, przedstawiając różnego rodzaju zagadnienia. Dzisiaj mamy tam 17. sympatyków naszego Kościoła, z którymi spotyka się nasz pastor.

W tym roku namiot stanie na centralnym rynku miasta Suwałki. Podobnie jak w Giżycku, spotykamy się z wielką życzliwością lokalnych Władz, które udostępniają nam atrakcyjne miejsca na realizację programu pt. „Sięgnij po życie”. Tematy, jakie realizujemy w ciągu dnia, to zagadnienia zdrowotne, rodzinne, psychologiczne, zaś wieczorem w namiocie rozbrzmiewa muzyka i słowa ewangelii.

To nie obowiązek, to nasza pasja i radość, że możemy to robić. Zarząd Diecezji Wschodniej, przy współpracy z pastorami i innymi wspaniałymi naszymi wyznawcami, realizuje to przedsięwzięcie w okresie letnim. Oczywiście wszystko wymaga wsparcia finansowego. Mogę tylko Wam, Drodzy, dziękować za już złożone dary w tej intencji, i o ile uznacie za stosowne, by pomóc w realizacji tej idei, będziemy bardzo wdzięczni.

Jednocześnie informuję, że zgodnie ze zwyczajem zebrane dary z trzynastej soboty dzielone są na dwie części, tj. na potrzeby Kościoła krajowego oraz na misję zagraniczną.

Projekt krajowy: 1. Ewangelizacja na Mazurach.

Projekty zagraniczne: 1. Wsparcie dla projektu „Pora żniwa”, mający na celu dotarcie z ewangelią do ludzi w Appalachach (Wirginia Zachodnia). 2. Sanitariaty i łóżka dla dzieci na Kampie Polaris (stan Alaska) 3. Sale gimnastyczne w szkołach (Misja Guamsko-Mikronezyjska.

Dlatego jeśli ktoś z Was, Drodzy, chciałby złożyć dar na jeden z tych wymienionych celów, powinien złożyć go w kopercie z odpowiednim dopiskiem, na jaki cel składa. W przeciwnym razie dary rozdzielone zostaną na dwie równe części.

Z wyrazami szacunku i życzeniami błogosławieństw Bożych.

pastor Mirosław Karauda

Przewodniczący Diecezji Wschodniej

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Dary 13. soboty[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]