Dary 13. soboty – IV kwartał 2014

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

„Ten, który daje ziarno siewcy i chleb na
pokarm, da i pomnoży zasiew wasz, i
przysporzy owoców sprawiedliwości waszej;
a tak ubogaceni we wszystko będziecie mogli
okazywać wszelką szczodrobliwość, która (..)
pobudza do dziękczynienia Bogu.”
(2 Kor 9:10-11)

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,

Za kilka dni przekroczymy barierę Nowego Roku. Stary 2014 rok przechodzi do historii skłaniając nas do pewnych podsumowań i refleksji. Mamy dziesiątki powodów, by dziękować naszemu Stwórcy. Na podstawie sprawozdań, które przekazano do biura Diecezji z radością możemy przyznać, że był to rok obfitujący w wiele ciekawych, i budujących wydarzeń. Pośród mnóstwa ewangelizacyjnych inicjatyw warto wspomnieć o pionierskim programie MISJA WIELKICH MIAST – WARSZAWA 2014 oraz drugiej już ewangelizacji namiotowej w Giżycku, dzięki którym dziesiątki osób mogły się zetknąć z poselstwem adwentowym.

Ostatnia sobota roku 2014 jest okazją do złożenia szczególnego daru na misję Kościoła. Połowa zebranych środków będzie wykorzystana na cel wskazany przez WYDZIAŁ INTERAMERYKAŃSKI, zaś pozostała część na dalszy rozwój ośrodka młodzieżowego w Wilkasach.

W ciągu ostatnich lat ośrodek ten przeszedł dogłębną metamorfozę. Jest on nie tylko fantastycznym miejscem wypoczynku dla dzieci i młodzieży (w tym roku w dwóch turnusach kolonii wzięło udział kilkadziesiąt młodych osób), ale także kameralną bazą hotelową dysponującą 7 miejscami w bardzo schludnych i nowoczesnych pokojach. Przez dwa ostatnie lata ośrodek stanowił także strategiczny punkt ewangelizacji namiotowej w Giżycku, w mieście gdzie chcemy posiadać nowym aktywny zbór. Obecnie na terenie Wilkas mieszka pastor Mieczysław Tarasiuk, który opiekuje się grupą kilkunastu osób biorących udział w spotkaniach biblijnych, zdrowotnych i społecznych realizowanych w ramach Klubu Dobrego Słowa.

Drogie Siostry i Bracia, jeśli zechcecie wesprzeć swoim darem ideę rozwoju tego unikalnego miejsca misji i wypoczynku będziemy Wam z całego serca wdzięczni. Wspólne budowanie Kościoła jest naszym przywilejem i radością. Dziękujemy Wam za każdy najdrobniejszy dar, bo przed Bogiem liczy się nie tyle ilość lecz duch ofiarowania.

Niech Dobry Bóg w obfitości Wam błogosławi!

Zapraszamy do Wilkas!

w imieniu Zarządu Diecezji Wschodniej

Sekretarz Diecezji Wschodniej pastor Zbigniew Makarewicz

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]