Delegaci specjalnej sesji Generalnej Konferencji, zatwierdzają poprawkę do Statutu Kościoła

Uczestnicy specjalnej sesji Generalnej Konferencji (GC) głosowali za umożliwieniem włączenia nowego zapisu do Artykułu V Statutu Kościoła. Poprawka umożliwi delegatom udział drogą cyfrową w najbliższej sesji wyborczej GC. Jednomyślne głosowanie odbyło się 18 stycznia 2022 roku w siedzibie Kościoła Adwentystów w Silver Spring w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych.

20 STYCZNIA 2022 (NR 846) [ADVENTIST.NEWS / OPR.DANIEL KLUSKA]

Przyjęta poprawka pozwala delegatom na udział w nadchodzącej sesji wyborczej GC, która odbędzie się w dniach 6-11 czerwca 2022 r. nawet, jeśli z powodów związanych z pandemią nie będą mogli przybyć na spotkanie fizycznie.

Karta do głosowania

Ze względu na pandemiczne ograniczenia w podróżowaniu, delegaci specjalnej sesji zostali wybrani spośród pracowników Generalnej Konferencji. Każdy Wydział Kościoła musiał zatwierdzić swojego delegata a następnie Komitet Wykonawczy Generalnej Konferencji (EXCOM) przegłosował uczestników w specjalnym głosowaniu 16 września 2021 r.

Rekomendowana poprawka, przegłosowana przez delegatów Sesji GC, brzmi następująco:

Artykuł V ust. 4. Zwoływana sesja Generalnej Konferencji odbywa się w wybranym miejscu a delegaci muszą stawić się na nią osobiście. Jednakże delegaci na wniosek Komitetu Wykonawczego Generalnej Konferencji mogą uczestniczyć w sesji za pośrednictwem internetu, w której wszystkie uczestniczące osoby mogą słyszeć się nawzajem w tym samym czasie. Uczestnictwo za pomocą takich środków oznacza obecność. Głosy oddane zdalnie mają taką samą ważność, jak gdyby delegaci spotykali się i głosowali na miejscu.

Komitet Wykonawczy GC dalej jest przed decyzją o modelu najbliższej sesji wyborczej. Wszystko uzależnione jest od przepisów związanych z podróżowaniem i rozwoju sytuacji pandemicznej w najbliższych miesiącach.

AAI