Delegacja ChSCh na spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

22 sierpnia w ogrodach Pałacu Prezydenckiego miało miejsce szczególne wydarzenie. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną, spotkał się z przedstawicielami i podopiecznymi jedenastu organizacji zapewniających dzieciom letni wypoczynek. W spotkaniu wzięła również udział delegacja Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

 „Każde dziecko w Polsce potrzebuje wypoczynku, aby rozwijać się, poznawać świat i ludzi” – podkreślił prezydent Komorowski.

„Serdecznie dziękuję wszystkim organizacjom, które włożyły wiele własnego serca i wysiłku, aby dziesiątki tysięcy dzieci polskich miały wypoczynek wakacyjny, atrakcyjny, dobry, z korzyścią dla wszystkich” – kontynuował prezydent.

OBEJRZYJ RELACJĘ ZE SPOTKANIA Z PREZYDENTEM BRONISŁAWEM KOMOROWSKIM

W spotkaniu wzięło udział ok. 250 dzieci Mogły one zwiedzić Pałac Prezydencki, a także zagrać w koszykówkę z graczem NBA Marcinem Gortatem. Swój czas najmłodszym poświęcili również siatkarze Piotr Gruszka i Izabela Bełcik, piłkarz ręczny Artur Siódmiak, muzyk Radzimir Dębski oraz Waldemar Wilkołek z kabaretu Ani Mru-Mru.

Jedną z wyróżnionych przez prezydenta Komorowskiego organizacji jest Chrześcijańska Służba Charytatywna. Na uroczystym spotkaniu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego obecna była delegacja ChSCh, wraz z jej dyrektorem Piotrem Nowackim oraz podopiecznymi i kierownikami Świetlic Środowiskowych „Grodzisko” i Garaż”. Podczas prezentacji działalności poszczególnych organizacji podkreślono, że Chrześcijańska Służba Charytatywna pomogła w 2012 roku ponad 120 tys. osób.

„Chociaż liczby nie są najważniejsze, to jednak jest to budujące, że możemy pomagać tak wielu osobom, jak również to, że praca ta jest dostrzegana przez najważniejsze osoby w państwie” – podkreśla Piotr Nowacki. „Pomoc potrzebującym, w tym organizowanie letniego wypoczynku dla dzieci, jest możliwa dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom i pracownikom oraz tym, którzy wspierają nas modlitwami i darami. Jestem wdzięczny Bogu za pomysły, siły i środki, jakie nam daje”.

ODWIEDŹ STRONĘ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ SŁUŻBY CHARYTATYWNEJ

Chrześcijańska Służba Charytatywna to ogólnopolska organizacja pożytku publicznego (OPP). Jej misją jest pomoc ludziom, aby mogli rozwijać się, żyć godnie i szczęśliwie. Organizacja zrzesza ludzi dobrej woli bez względu na wyznanie, narodowość, płeć, wiek czy rasę. Podejmowane przez nią działania odzwierciedlają uniwersalne wartości chrześcijańskie, takie jak poszanowanie praw i godności każdego człowieka oraz współczucie i troska o osoby znajdujące się w potrzebie. ChSCh promuje wolontariat oraz dobroczynność na co dzień.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]