Dołącz do kampanii „Każde dziecko. W każdym miejscu. W szkole”

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”28 LUTEGO 2019 (NR 686) `{`ADRA/TED/TŁUM.: DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Adwentystyczna organizacja charytatywna ADRA (Adventist Development and Relief Agency) ogłosiła ogólnoświatową kampanię na rzecz ułatwienia edukacji dzieci. Wystarczy zebrać milion podpisów aby ADRA mogła złożyć w ONZ petycję, która zostanie poddana pod obrady organizacji.

Kampania jest wezwaniem dla przywódców na całym świecie, do umożliwienia wszystkim dzieciom, bez względu na rasę, wiek, narodowość, płeć, religię lub pochodzenie, prawo do edukacji. Możliwość podejmowania nauki to uznanie wartości i potencjału każdego indywidualnego dziecka. Wydział Transeuropejski (TED) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w pełni popiera tę inicjatywę i zachęca każdego członka Kościoła do włączenia się w akcję. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=J5SNaeqUQIk”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

– Edukacja jest jednym z najlepszych sposobów na rozwój osobisty i eliminację ubóstwa. Wiem o tym z pierwszej ręki – stwierdził przewodniczący TED, Raafat Kamal, który uważa kampanię za świetną inicjatywę. – Edukacja jest czynnikiem decydującym o rozwoju każdego dziecka. Kiedy dzieci uczą się czytać, liczyć i myśleć krytycznie, ich możliwości podejmowania lepszych decyzji w życiu są o wiele większe – dodaje Kamal. 

Kampania ma na celu zebranie miliona podpisów do 2020 r. ADRA we współpracy z kościołem adwentystycznym liczy na wsparcie światowych przywódców. Już 131 oddziałów ADRA na całym świecie obiecało wsparcie dla tej globalnej kampanii.

– Każde dziecko jest dzieckiem Boga – drogocennym, wyjątkowym i wypełnionym niesamowitym potencjałem. Jednak ubóstwo, małżeństwo w młodym wieku, nierówność, niepełnosprawność i wiele innych czynników utrzymuje niedopuszczalnie dużą liczbę dzieci poza szkołą – podkreśla Jonathan Duffy, prezes ADRA. 

Corrado Cozzi i Victor Hulbert, dyrektorzy ds. Komunikacji EUD i TED, w pełni popierają inicjatywę.

W badaniu przeprowadzonym przez UNESCO w 2018 r. stwierdzono, że od 2012 r. nastąpiła niewielka poprawa w zakresie zmniejszania liczby dzieci przebywających poza szkołą. Jednak od 2016 r. ponad 262 mln dzieci na całym świecie nadal nie uczęszcza do szkoły. Stanowi to prawie jedną piątą światowej populacji tej grupy wiekowej. 

Kampania „Każde dziecko. W każdym miejscu. W szkole” opiera się na długiej tradycji działań społecznych Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. – Od lat adwentyści bronią praw człowieka, dobrobytu dzieci oraz ochrony i integralności rodzin – powiedział Duffy. Karen Holford, dyrektorka ds. Rodziny Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, jest zainspirowana całą inicjatywą. – Cieszę się, że ADRA popiera edukację wszystkich dzieci. Wychowywanie dziecka jest prawdopodobnie jedną z najlepszych inwestycji, jakie możemy zrobić. Kiedy pomagamy i kształcimy dzieci, dajemy im środki do zmiany kolejnych pokoleń – powiedziała Holford. 

Od wielu lat organizacja ADRA jest zaangażowana w działania wyrównujące niesprawiedliwość społeczną. Poprzez współpracę z innymi organizacjami i mniejszościami religijnymi, podjęła szereg działań wspierających uchodźców i emigrantów, gdzie duży odsetek stanowiły dzieci. W ciągu ostatnich trzech lat ADRA i Wydział Transeuropejski organizowały Światowy Sabat Uchodźców, organizując programy telewizyjne na żywo (transmitowane przez internet) z rejonów, gdzie pojawiło się najwięcej uchodźców. Najbliższy program zostanie zrealizowany już 15 czerwca br. 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 

  • Aby podpisać petycję, odwiedź https://inschool.adra.org/petition
  • ADRA również dąży również do zaprzestania przemocy wobec kobiet i dziewcząt, poprzez kampanię „End It Now
  • ADRA: Adwentystyczna Agencja Rozwoju i Pomocy jest humanitarnym ramieniem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jego praca wzmacnia społeczeństwo i zmienia życie ludzi na całym świecie, zapewniając zrównoważony rozwój społeczności i pomoc w przypadku katastrof. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę polskiego biura ADRA: https://www.adra.pl/
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]