Dom Opieki Samarytanin – oferta pracy

Bielsko Biała, 06.12.2022

Do osób zainteresowanych pracą w służbie drugiemu człowiekowi!

Stojąc u progu decyzji odnośnie swojej przyszłości zawodowej, chcemy zachęcić Was do podjęcia pracy w Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku Białej. Poszukujemy osoby do bezpośredniej pracy z mieszańcem w roli opiekuna/pokojowej oraz do działu technicznego- tzw. złotej rączki, pełniącej rolę gospodarza.

Z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie wywodzi się nazwa naszego Domu, a także motto – wrażliwość, miłosierdzie  i pomoc, które towarzyszy nam od wielu lat.  Czas płynie, zmienia się świat, zmieniło się nasze miasto, zmieniał się również „Samarytanin”. Ale jedno się nie zmieniło – osobliwy urok tego miejsca, położenie u podnóża góry Szyndzielnia,  wspaniała zieleń otaczająca Dom z parkiem i sadem owocowym i ludzie potrzebujący pomocy drugiego człowieka. Wszyscy pracownicy ośrodka starają się, aby każdy z mieszkańców nie czuł się samotny czy opuszczony, a chwile spędzone tutaj przynosiły im spokój i poczucie dobroci, tak bardzo potrzebnej wszystkim przez całe życie.

            Dlatego pragniemy zachęcić Was do pracy związanej z pomocą drugiemu człowiekowi. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak praca z ludźmi i dla ludzi. Dla osób spoza Bielska- Białej zapewniamy zakwaterowanie.

„Bóg nie umieścił człowieka na zlo­dowa­ciałej pla­necie, Bóg od­dał ludzi w ręce ludzi, po­wie­rzył ich tros­ce in­nych ludzi. Dla­tego też człowiek poszu­kuje przez całe swo­je życie, świado­mie lub mniej świadom­ie, dru­giego człowieka. Poszu­kuje i tęskni za miłością, ciepłem ser­ca i za­ciszem domowym. „ Phil Bosmans

CZEKAMY NA WAS I ZAPRASZAMY DO KONTAKTU 33 814 09 56 kontakt@samarytanin.net.pl !

Dyrekcja Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku Białej

Media