Dzięki jednej kobiecie, chrzest przyjmują 24 osoby

To, co zaczęło się jako poszukiwanie pomocy medycznej, przerodziło się w duchową podróż dla Anity Salibio i jej rodziny.

13 CZERWCA 2024 (NR 957) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

18 maja 2024 roku Anita Salibio, mieszkanka Hacienda Paz w Negros Occidental na Filipinach, stała się światełkiem nadziei dla swojej rodziny i sąsiadów. Dzięki jej świadectwu, swoje życie Jezusowi oddały 24 osoby. Wszystko rozpoczęło się od tragicznego zdarzenia, kiedy jej mąż dostał udaru. Natychmiast został przetransportowany do adwentystycznego szpitalu w Bacolod (BAMC).

Pomimo trudności finansowych, Anita czuła, że powinna zabrać męża właśnie do BAMC. Mając tylko 17 dolarów w kieszeni, zdecydowała się szukać pomocy w placówce znanej z dobrej opieki na oddziale ratunkowym. – Kiedy doszło do wypadku, mój syn, który prowadził motocykl, zasugerował, abyśmy zabrali mojego męża do zwykłego szpitala. Jednak kiedy zbliżaliśmy się już do skrzyżowania, poleciłam synowi skręcić w lewo w kierunku Szpitala Adwentystycznego. Słyszałam, że jeśli ktoś chce, aby jego pacjent przeżył, zwłaszcza w krytycznych sytuacjach, powinien przywieźć go właśnie do BAMC – relacjonuje Anita. Po przybyciu, lekarz natychmiast zajął się jej mężem, który był hospitalizowany przez sześć dni.

Podczas pobytu w szpitalu, jeden z pracowników został przydzielony do opieki nad rodziną i zaproponował wspólne modlitwy. Każdy kolejny dzień stawał się okazją do studiowania Biblii. Po wypisaniu jej męża, ciekawość Anity wzrosła, i ta zdecydowała się kontynuować studia biblijne w domu. Aser Selga, kierowca karetki BAMC, podjął się odwiedzin rodziny Salibio.

– Otrzymałem wiadomość od Delcy Melliza, jednej z naszych kapelanek szpitalnych, o pacjencie w Hacienda Paz – wspominał Aser. Zainteresowanie rodziny nauką Biblii zrobiło na nim wrażenie, więc postanowił ich regularnie odwiedzać. Rodzina Salibio zaczęła z kolei zapraszać sąsiadów na wspólne czytanie Biblii więc grono zainteresowanych powiększało się z każdym dniem.

Aser i jego żona, wraz ze studentami pielęgniarstwa z Central Philippine Adventist College, regularnie prowadzili studia biblijne a także wykłady zdrowotne. Ich wysiłki przyniosły owoce, gdy 24 osoby zdecydowały się na chrzest. Uroczystość zbiegła się z obchodami 62. rocznicy Kościoła Adwentystów w Negros Occidental.

– Cieszę się, że tak wiele osób oddało swoje życie Jezusowi. Mamy dwuhaktarowy teren i planuję przeznaczyć trochę miejsca na kościół, ponieważ obecny znajduje się prawie trzy kilometry od nas. Szukamy darczyńców, którzy pomogą zbudować lokalny zbór – komentuje Anita.

AAI