Działania misyjne w Papui Nowej Gwinei zakończone setkami chrztów

Ponad 200 osób zostało ochrzczonych pod koniec serii spotkań na temat proroctw biblijnych, prowadzonych w Port Moresby w Papui Nowej Gwinei. Wydarzenie odbyło się w dniach 6–19 czerwca.

12 SIERPNIA 2021 (NR 822) {ADVENTIST RECORD|OPR.DANIEL KLUSKA`}

Seria prowadzona przez lokalnego ewangelistę i emerytowane pastora adwentystycznego Karla Jacka, odbywało się pod hasłem: „Ostateczne wezwanie Boga”. Celem projektu było zachęcenie uczestników do oddania życia Chrystusowi, poprzez przekazanie przesłania nadziei i zbawienia. Nie zabrakło także osobistych świadectw skierowanych szczególnie do młodych uczestników spotkań, pochodzących z okolicznych społeczności dotkniętych problemem narkotyków.

Udana inicjatywa była pierwszym dużym spotkaniem ewangelizacyjnym prowadzonym przez Kościół Adwentystów w tym regionie. Nie obyło się jednak bez trudnych sytuacji – jeden z młodych ludzi z powodu swojej decyzji pójścia za Jezusem musiał się ukryć – jego rodzina była gotowa odebrać mu życie.

– Chłopak odpowiedział na apele mówcy i postanowił przyjąć chrzest. Kiedy dowiedział się o tym jego ojciec zagroził, że pozbawi go życia. Chłopcu udało się jednak uciec i w tej chwili pozostaje pod opieką dalszej rodziny – powiedział Simon Dopi, pastor lokalnego zboru adwentystycznego w Koki.

– Dodatkowym problemem były przepisy sanitarne spowodowane pandemią – przez jakiś czas niewiele osób decydowało się wziąć udział w wydarzeniu. Ostatecznie jednak coraz więcej ludzi przychodziło na miejsce spotkań otrzymując nadzieję i pocieszenie – zaznaczył Dopi.

Pod koniec dwutygodniowego spotkania ponad 200 osób zostało ochrzczonych przez trzech zaproszonych pastorów, Franka Lyambiana, Aki Pawa i Gershoma Luke’a.

– Planujemy już kolejne duże spotkanie ewangelizacyjne w połowie przyszłego roku. Chcemy także rozbudować budynek zboru aby jeszcze więcej osób mogło brać udział w organizowanych wydarzeniach – podkreśla pastor Luke.

AAI