Dzieci pomagają dzieciom. ADRA Niemcy przesłała 38 tysięcy paczek.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”16 STYCZNIA 2018 (NR 625) `{`TED/TŁUM.DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Od 18 lat dzieci w Niemczech – w ramach kampanii „Aktion Kinder helfen Kindern” – dzieci przygotowują zestawy upominkowe dla potrzebujących dzieci w Europie Wschodniej. Akcję organizuje ADRA (Adventist Development and Disaster Relief ) Niemcy. Kampania świąteczna realizowana pod koniec 2017 roku umożliwiła przygotowanie 34 539 paczek i 4 196 dodatkowych pudeł z darowiznami.

Pakiety trafiły do ​​Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Kosowa, Litwy, Macedonii, Serbii i Białorusi. Przesyłki zawierały również 1 864 paczki i 50 paczek z Holandii, a także 460 paczek i 27 dużych paczek z Luksemburga. ADRA Szwajcaria wysłała także 3 355 paczek świątecznych do Mołdawii. ADRA Austria natomiast zorganizowała 6 302 przesyłki do Albanii i Łotwy.

Dzieci pomagają dzieciom

Cała akcja zrodziła się z chęci umieszczenia uśmiechów na twarzach dzieci w Europie Południowo-Wschodniej. – Dzieci są naprawdę zadowolone z prezentów. – powiedzieli koordynatorzy programu.  – Jesteśmy pewni, że dzieci w Niemczech mają dużo rzeczy, które mogłyby przekazać potrzebującym maluchom.

Pomysł został wdrożony po raz pierwszy w 2000 roku. Po przygotowaniu strategii action package w pomysł zaangażowało się dużo dzieci w Niemczech. W 2000 roku inicjatywa objęła 650 dzieci w Bułgarii.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_images_carousel images=”6726,6731,6729,6727,6728,6730″ img_size=”full” autoplay=”yes”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]- Kampania została przyjęta tak dobrze, iż zadecydowaliśmy aby podobna inicjatywa była realizowana w okresie przedświątecznym każdego kolejnego roku. – podkreślają koordynatorzy.

Na przestrzeni ostatnich lat projekt ewoluował. W ramach tej inicjatywy zaczęto realizować mniejsze projekty, które także zaspokajały potrzeby dzieci w perspektywie długoterminowej. – ADRA wspiera projekty, które mogą poprawić życie dzieci na dłuższy czas. – zaznaczyli przywódcy ADRA w Niemczech. – Ich domy będą teraz lepiej wyposażone, dzieci będą mogły zjeść dobry posiłek a w najbliższym czasie na Ukrainie zostanie otwarte centrum rehabilitacji dla dzieci i ich rodzin. – podkreślają liderzy.

Co motywuje dzieci w Niemczech do prowadzenia takich działań? Chcą dzielić się tym, co posiadają z tymi, którzy są w potrzebie. – Każda wysłana paczka to wiadomość dla dzieci: Myślimy o tobie! – powiedzieli koordynatorzy programu. – To jest także powód, dla którego włączyliśmy do paczek gadżety i drobne prezenty. Chcemy aby dzieci w Europie Wschodniej żyły – w miarę możliwości – pełnią życia. To dla nas niezwykle ważne. – podkreśla ADRA Niemcy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]PODOBNE WIADOMOŚCI:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mpc_vc_blog_posts_slider category=”all” tag=”43″][/vc_column][/vc_row]