Dzień dobroczynności – okólnik

Warszawa 17.11.2020

Kolekta z okazji Dnia Dobroczynności – 05.12.2020

Drodzy,

W tym roku w Dniu Dobroczynności pragniemy pochylić się nad dziećmi w potrzebie mieszkającymi w Bangladeszu. Ten bardzo biedny kraj, w którym minimalne wynagrodzenie wynosi niecałe 370 zł miesięcznie[1], ucierpiał w tym roku szczególnie bardzo dotkliwie (pandemia, huragan).

Dzisiejsza kolekta darów będzie przeznaczona na pomaganie najbiedniejszymi i najbardziej bezbronnymi w tym kraju – dzieciom ze slumsów, których rodzin nie stać na edukację i wyżywienie. Na szczęście ADRA może pomagać dzięki wielkim sercom Darczyńców. W poprzednim roku mogliśmy ich wesprzeć kwotą 7 000 dolarów amerykańskich. Przykładem takiej pomocy może być chłopiec o imieniu Mahidul, któremu ADRA od 2015 pomaga w edukacji i wyżywieniu. Chłopiec mówi: „Kiedy dorosnę, będę lekarzem, który służy biednym i chorym”.

Wciąż jednak są potrzebne środki, aby takie dzieci, jak Mahidul mogły ukończyć edukację. Ich przyszłość zależy od nas.

Jeśli nie brałeś udziału w kolekcie darów to proszę wpłać swój dar na poniższy numer konta:

Fundacja ADRA Polska

 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882

Z dopiskiem: „Edukacja dzieci w Bangladeszu”

lub przekaż w dowolny sposób.

Z życzeniami pokoju Bożego,

dr Piotr Nowacki
Prezes Zarządu Fundacji ADRA Polska

Administratorem danych osobowych jest Fundacja ADRA Polska (ADO), KRS: 0000342704. Dane osobowe mogą być przetwarzane przez ADO w celu wykonania umowy darowizny, realizacji obowiązków prawnych związanych z jej zawarciem, a także na potrzeby przesłania przez ADO podziękowania za darowiznę oraz informowania o kolejnych zbiórkach. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, modyfikacji, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzoru (PUODO). Ponadto ma Pani/Pan prawo do wniesieni sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji na stronie www.adra.pl/RODO, kontakt: daneosobowe@adra.pl.


[1] https://bangla.bdnewsnet.com/bd/jobnews/bangladesh-government-pay-scale-bd-2019/