Dzień Edukacji Adwentystycznej 2016

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drogie Siostry, Drodzy Bracia, Kochana Młodzieży!

Dzień Edukacji obchodzony jest w naszym Kościele zawsze na początku nowego roku szkolnego. Jest to wyjątkowa okazja, aby pomyśleć przez chwilę o roli edukacji i szkolnictwa. Rozwojowi Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na przestrzeni lat zawsze towarzyszyła myśl o zakładaniu instytucji kształcących młodych ludzi. Dlaczego było i jest to takie ważne? Kształcenie i zdobywanie wiedzy w instytucjach kościelnych to nie tylko teoretyczne i praktyczne przygotowanie w danej dziedzinie, to przede wszystkim nauka szacunku i miłości do Boga, to droga do wartościowego, chrześcijańskiego życia, wypełnionego radością ze służby Bogu i bliźniemu.

Możemy dziękować naszemu Panu, że również w naszym kraju mamy taką szkołę – Wyższą Szkołę Teologiczno-Humanistyczną w Podkowie Leśnej. W tym roku WSTH obchodzi 90 lat swojego istnienia. Nabożeństwo jubileuszowo-dziękczynne będzie miało miejsce 22 października br. Dla naszych absolwentów będzie to okazja do spotkań i wspomnień. Zapamiętajcie tę datę.

Misją uczelni, oprócz zdobycia wykształcenia, co jest bardzo ważne, jest coś więcej – nauka służby społeczeństwu, Kościołowi i rodzinie. Jezus powiedział: Wy jesteście światłością świata i solą ziemi – takie jest nasze powołanie o tym wiedzieli nasi pionierzy, gdy w 1926 roku zakładali pierwszą polską adwentystyczną szkołę.

Moi Drodzy, jeśli są jeszcze wśród Was tacy, którzy nie studiowali do tej pory w Podkowie Leśnej, pomyślcie o tym. Dołączcie do wspólnoty osób, które chcą lepiej poznać piękne prawdy Słowa Bożego. Oferta uczelni jest bardzo bogata, ale szczególnie gorąco zachęcam młode osoby do podjęcia studiów w Instytucie Seminaryjno-Pastoralnym, gdyż nasz Kościół potrzebuje dzisiaj młodych ludzi, chętnych do pracy w Bożym dziele i pomocy tym, którzy je dotychczas prowadzą.

Rekrutacja na rok akademicki 2016/2017 trwa do 17 października. Pomyślcie o tym i rozpocznijcie studia w Podkowie Leśnej.

Dary, jakie składamy dzisiaj, z okazji Dnia Edukacji przeznaczone zostaną zgodnie z potrzebami materialnymi studentów kształcących się w Instytucie Seminaryjno-Pastoralnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych latach przyczynili się do wsparcia naszej Szkoły poprzez złożone środki finansowe. Odczuwamy wasze modlitwy, dziękujemy za rady i dobre słowo. Bogu jedynie niech będzie chwała za wpływ na serca tych, którzy wspierają edukację, bo w ten sposób każdy może wziąć udział w budowaniu Bożego Kościoła.

Życzymy Wam Bożych błogosławieństw na każdy dzień życia

Beata Baron -Sekretariat Edukacji i Anna Słonecka-Polok – Rektor WSTH

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]