Dzień Edukacji Adwentystycznej

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drogie Siostry i Drodzy Bracia,

Z okazji Dnia Edukacji Adwentystycznej chciałabym, abyśmy wszyscy uświadomili sobie, że święto edukacji w naszym Kościele jest dniem ważnym dla nas wszystkich, a nie tylko dla tych, którzy związani są z edukacją i wychowaniem. Wszyscy bowiem jesteśmy uczniami  i wszyscy mamy tego samego Wielkiego Nauczyciela – Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego też, jako uczniowie tak wspaniałego Nauczyciela powinniśmy doceniać rolę i znaczenie wychowania i edukacji oraz dokładać wszelkich starań, by różnymi sposobami wychowywać siebie, nasze dzieci i naszą młodzież do życia w harmonii z Bogiem i z bliźnimi. Wykorzystujemy różne okazje, programy, cotygodniowe nabożeństwa, by ubogacać siebie i prowadzić innych do rozwoju w życiu duchowym i społecznym. Uczyńmy wszystko, byśmy mogli powiedzieć, że całe nasze życie jest nauką u stóp naszego Mistrza. W Piśmie Świętym czytamy: „…każdego ranka budzi moje ucho, abym słuchał, jak ci, którzy się uczą” (Iz 50,4).

Tych wszystkich, którzy czują, że chcą jeszcze więcej dowiadywać się o Bogu i Jego Słowie zapraszam do podjęcia nauki w Wyżej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej, czy to w trybie stacjonarnym czy niestacjonarnym. Jest to miejsce, w którym możemy na nowo prawdziwie poczuć się uczniami.

Wszystkim tym, którzy zaczynają bądź kontynuują  naukę w tym roku szkolnym w różnych instytucjach edukacyjnych, chcę życzyć mądrości od Boga i umiejętności dostrzegania Jego działania i mocy we wszystkim, co nas otacza. Pamiętajcie, że zdobywając wiedzę o otaczającym nas świecie, możemy wyraźniej zobaczyć, jak niezwykłe są cuda Tego, który wszystko stworzył.

„Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana…” (Oz 6,3) – niech te słowa staną się mottem przewodnim nas wszystkich i niech prowadzą nas codziennie do lepszego poznawania naszego Nauczyciela i Mistrza, niezależnie od tego, ile mamy lat i kim jesteśmy.

Z życzeniami Bożych błogosławieństw
Dyrektor Sekretariatu Edukacji
Beata Baron

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]