Dzień Głosu Nadziei

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drogie Siostry, Drodzy Bracia, Nasi Przyjaciele!

Z wielką radością kierujemy do Was słowa z okazji dorocznego Dnia Głosu Nadziei. Dziś chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nas lub korzystali z efektów naszej pracy w zwiastowaniu ewangelii. Przede wszystkim pragniemy jednak podziękować naszemu wspaniałemu Bogu za rok pełen szczególnych błogosławieństw przyczyniających się do rozwoju naszego Ośrodka.

Medialna ekspansja Głosu Nadziei to już nie tylko plany czy marzenia, ale po prostu fakty. W trzecim roku wdrażania nowej strategii programowej możemy cieszyć się z efektów, które jeszcze nie tak dawno dla wielu wydawały się nie do osiągnięcia.

Pan nam pobłogosławił i pozwolił na stworzenie praktycznie nowego oblicza Głosu Nadziei, który odnalazł swoje miejsce w dobie współczesnych technologii. Własna całodobowa telewizja i radio, a także znakomita współpraca z Polskim Radiem i Światowym Radiem Adwentystycznym AWR – to projekty, które budują i wzmacniają wiarę polskich słuchaczy i widzów na całym świecie.

Obecnie w sferze medialnej uczestniczymy na bieżąco w programach misyjnych inicjowanych na poziomie Kościoła światowego (np. Projekt Wielki bój, Ewangelizacja w miastach, projekty misyjne finansowane z darów 13. soboty).

Zrealizowaliśmy polską wersję filmu o darze proroctwa Ellen White pt. Prorocze natchnienie – Duch Święty w działaniu, wieloodcinkowe serie telewizyjne, takie jak Doświadczając radości, Klasyczne wartości – ewangelia w starym kinie, Szafarstwo – prawdziwe historie, oraz wiele innych tytułów przybliżających misję i przesłanie Kościoła.

Już wkrótce ukończymy prace nad 20-odcinkową serią ewangelizacyjną pt. Śladami apostoła Pawła, która w tym roku będzie emitowana w naszej telewizji, a także dostępna na płytach DVD.

Niestety koszty wytwarzania audycji są bardzo wysokie i jeśli nadal mamy poprzez Internet udostępniać za darmo większość naszych programów – co czynimy w poczuciu misji – to niezbędne jest wymierne i stałe wsparcie tego dzieła w postaci darów, i to nie tylko raz w roku.

Wraz z okólnikiem przesyłamy Wam płytę z dwoma filmami. W jednym z nich zobaczycie efekty światowej misji radiowej, w której także jako Polska uczestniczymy, a w drugim wydarzenia z życia Kościoła w Polsce z ubiegłego roku. Tam też możecie podejrzeć naszą codzienną pracę od kuchni przy realizacji nowych radiowo-telewizyjnych audycji.

W tym roku pragniemy wydać także szczególną płytę DVD, która będzie dostępna zupełnie za darmo dla tysięcy ludzi. Jednak koszt jej produkcji na razie przekracza nasze możliwości, a zatem prosimy Was o współudział w tym projekcie, który dla wielu widzów może być zachętą do dalszego poznawania Boga i naszego Kościoła.

Pragniemy również tą drogą podziękować Wam za dary złożone w ubiegłym roku na rozwój działalności medialnej Kościoła. Dary w wysokości 18.522 zł. zostały wykorzystane m.in. na zakup licencji na produkcję filmów w języku polskim oraz sprzętu komputerowego do transmisji internetowej i do edycji materiału dźwiękowego.

Niech Pan będzie z nami wszystkimi w zwiastowaniu Jego Słowa. Do zobaczenia i usłyszenia na falach eteru, w Internecie lub na ekranach w Waszych domach! Jeszcze raz dziękujemy za Wasze modlitwy, wsparcie finansowe i dobre słowo!

– Zespół Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego GŁOS NADZIEI
Więcej informacji na stronie www.glosnadziei.pl

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]