Dzień KSB

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Proszę odczytać w Sabat, 9 marca 2013 roku

Umiłowani Bracia i Siostry,

„Łaska i pokój od Tego, który był, który jest i który ma przyjść”

Dzisiejszy Sabat jest dniem Korespondencyjnej Szkoły Biblijnej w Bielsku-Białej, w którym świętujemy także czterdziestolecie naszej działalności misyjnej!

To dzięki Wam, Drodzy, rokrocznie setki nowych kursantów bierze udział w którymś
z 13 kursów prowadzonych przez KSB oraz KSLŻ. Wiele z tych osób poznaje Jezusa jako osobistego Zbawiciela. Niektórzy z nich zawierają z Nim przymierze przez chrzest. Chwała Bogu za to!

Dzięki ofiarnej służbie niewielkiego zespołu ludzi, Waszym modlitwom i zaangażowaniu w masowym rozprowadzaniu zaproszeń na kursy oraz Waszej szczodrobliwości, służba ta może  być wykonywana i rozszerzana, dzisiaj już nie tylko drogą tradycyjną, ale także przez Internet, który stał się szerokim forum głoszenia Ewangelii.

Odpowiadając na głos Chrystusa, który woła: „Idźcie zatem i czyńcie uczniami wszystkie narody” (Mt 28:19), przygotowaliśmy ofertę trzech nowych, interaktywnych kursów, które będą realizowane wkrótce przez Internet:

  • Studium Księgi Daniela i Apokalipsy (32 lekcje dla zaawansowanych),
  • Zwycięstwo Miłości (16 lekcji opartych na książce Droga do Chrystusa),
  • Doświadczając Radości (42 lekcje ilustrowane filmami na DVD).

Pragniemy, aby nasza służba pomogła Polakom poznać Dobrą Nowinę. Chcemy także budować kolejne pokolenia odważnych uczniów Chrystusa, odpowiadając w ten sposób na apel apostoła Pawła: „A co słyszałeś ode mnie wobec wielu świadków, to przekaż ludziom godnym zaufania, którzy będą zdolni i innych nauczać” (2 Tm 2:2).

Jeden z naszych kursantów ostatnio napisał: „Moim zdaniem dróg do Chrystusa jest tyle, ile ludzi ma ziemi, ale od Chrystusa do Boga jest tylko jedna i jest nią sam Chrystus. Wy wskazaliście mi tę Drogę.(…) Dziękuję za Waszą działalność, która otworzyła moje oczy na Słowo Boże. Oferowane przez Was lekcje są pokarmem dla ducha, którym dziele się z innymi (…) Chwała Bogu za Was i wszystkich, których Bóg powołał do takiej służby. Niech łaska Boża spływa na Was każdego dnia, a serca Wasze będą wypełnione Bożą miłością” Robert z Kłodzka, 10 luty 2013.

W tym szczególnym dniu pragnę te podziękowania i życzenia przekazać Wam, jako naszym współpracownikom. Niech Bóg Was błogosławi!

Dary jakie dzisiaj  złożymy, służyć będą dalszej pracy szerzenia Ewangelii, niosąc zgubionym radę, nadzieję i pokój.

Niechaj Bogu naszemu płyną nieustanne dzięki za Jego zbawienie, które możemy nieść naszym bliźnim.

Wasz brat w Chrystusie

Krzysztof Roszkowski

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Dzień KSB[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]