Dzień Pathfinder

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Pathfinder, co znaczy poszukiwacz dróg,  jest przede wszystkim ruchem dla młodych ludzi, ale przecież my wszyscy, bez względu na wiek, ciągle jesteśmy poszukiwaczami tej jedynej drogi do Pana Boga, którą jest oczywiście Jezus Chrystus. To Jego przede wszystkim musimy odnaleźć w naszym życiu. Może się okazać, że w różnym wieku, różne sprawy stają się dla nas bardziej lub mniej przyciągające. Dla starszych mogą to być proroctwa lub mądrość płynąca z Pisma Świętego, a dla młodszych najważniejsze będą przyjaźń i szczerość. I nie chodzi tutaj tylko o teorię przyjaźni, ale o prawdziwe głębokie relacje. Pełnią szczęścia jest, kiedy przyjaźnie okraszone są kreatywnymi działaniami. Organizacja Pathfinder jest takim ruchem, który młodym ludziom daje okazje do odkrywania i rozwijania życiowych pasji, a co najważniejsze, ukazuje Boże Królestwo, jako miejsce pełne aktywności i przyjaznych ludzi oraz Jezusa,  jako Przyjaciela i Zbawcę każdego człowieka.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za wspaniałą ideę ruchu Pathfinder, która w ostatnich latach ponownie nabrała w polskim Kościele rozmachu. W ciągu ostatnich 5 lat przybyło 300 aktywnych harcerzy. Wśród nich wielu stało się liderami, którzy swoimi talentami służą innym przyczyniając się do dalszego rozwoju. Chciałbym im w tym miejscu serdecznie podziękować i wierzę, że Pan Bóg błogosławi każdemu, kto działa dla dobra innych.

W obecnej chwili mamy 23 drużyny Pathfinder, a to znaczy, że w tych zborach nie trzeba już nikogo przekonywać jak potrzebna i ważna jest to służba dla młodych pokoleń, a obecność młodych ludzi w kościele jest błogosławieństwem, a nawet w wielu momentach wymierną pomocą. Moją prośbą i modlitwą jest, by drużyny już istniejące mogły wzrastać, a nowe powstawać tam, gdzie ich jeszcze nie ma. Chociaż członkami, a nawet liderami są młodzi ludzie,  to jednak od Was,  starszych, będzie wiele zależało. Zachęcajcie, wyposażajcie i bądźcie cierpliwi, a Pan Bóg będzie kształtował i polerował kolejne, drogocenne brylanty, jakimi w Jego oczach są najmłodsi.

W dniu 29 listopada w zborach Warszawa-Centrum i Podkowa Leśna to właśnie Pathfindersi będą prowadzili nabożeństwo. Jeżeli chcesz na żywo zobaczyć ich w akcji to w sobotę o godz. 9:30 wejdź na stronę www.hopechannel.pl lub www.nadzieja.tv

Z harcerskim pozdrowieniem, czuwaj, MaranaTha!

Komendant Ogólnopolski

pastor Marek Micyk

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]