Dzień Rodziny Chrześcijańskiej

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drodzy Pastorzy oraz Starsi Zborów wraz z Radami Zborów,

W związku ze zbliżającym się Dniem Rodziny Chrześcijańskiej zachęcam do przeprowadzenia w dniu 25.05.2013r. nabożeństw poświęconych rodzinie. Możecie to zrobić według przyjętych przez siebie w Waszych zborach zwyczajów i programów, możecie również skorzystać ze specjalnie przygotowanego kazania i historii dla dzieci a także popołudniowego seminarium, które wraz z pozostałymi materiałami znajduje się na oficjalnej stronie Kościoła www.adwent.pl w dziale Sekretariatu Rodziny. Na stronie tej są umieszczone również inne materiały z poprzednich lat, z których możecie korzystać dowolnie, według potrzeby.

W dniu 25 maja przed kazaniem proszę również o odczytanie poniższego okólnika:


Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie,

Dzień Rodziny Chrześcijańskiej jest kolejną okazją do przypomnienia sobie faktu, że o sile, sukcesie, powodzeniu i obfitym owocu misji  wykonywanej przez Boży Kościół decydują rodziny, które ten Kościół budują. Przez rodzinę adwentową rozumiemy wszystkich członków Kościoła. Jesteśmy rodziną bez względu na to czy jesteśmy rodzicami, posiadamy dzieci i wnuki, znajdujemy się w związkach małżeńskich czy też nie. Boża miłość obejmuje wszystkich, którzy postanowili pójść za Chrystusem i skorzystać z daru Jego łaski.

Życie chrześcijańskie to żywy i dynamiczny proces wzrostu duchowego. Najlepszym sprawdzianem jego autentyczności są relacje występujące pomiędzy członkami rodziny. W przygotowanym na dzisiaj materiale pragniemy dzielić się dobrymi wiadomościami, wynikającymi z żywych relacji z Bogiem. Pragnę aby kazania, seminaria, spotkania i programy realizowane w zborach z okazji Dnia Rodziny Chrześcijańskiej przyczyniły się do pogłębienia więzi pomiędzy nami oraz wzmocnienia naszych rodzin i zborów.

Niech dobry Bóg prowadzi Was i błogosławi Wam obficie!

Marek Rakowski, dyr. Sekretariatu Rodziny 

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Dzień Rodziny Chrześcijańskiej 2013 – Materiał

Dzień Rodziny Chrześcijańskiej 2013 – Opowiadanie dla dzieci

Dzień Rodziny Chrześcijańskiej 2013 – Kazanie[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]