Dzień Rodziny Chrześcijańskiej 2012

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Droga Rodzino Adwentowa,

W tym tradycyjnym i być może nieco archaicznym powitaniu kryje się bardzo ważna prawda o tym, że pojęcie rodziny adwentowej dotyczy wszystkich członków Kościoła. Jesteśmy rodziną bez względu na to czy jesteśmy rodzicami, posiadamy dzieci i wnuki, znajdujemy się w związkach małżeńskich czy też nie. Boże ojcostwo obejmuje wszystkich, którzy postanowili znaleźć schronienie pod skrzydłami Jego łaski. Ta łaska dostępna jest dla wszystkich ludzi i dlatego dzisiejsze propozycje programu na Dzień Rodziny Chrześcijańskiej tak wiele mówią o Bożej łasce w życiu rodzinnym.

Jednym z elementów praktycznego wyrażania tej łaski w codziennym życiu jest praktykowanie gościnności. Pismo Święte mówi, że dar gościnności jest jednym z ważnych sposobów pozyskiwania ludzi dla Chrystusa. Cieszę się, że odwiedzając zbory w Polsce mogę niemalże każdego Sabatu doświadczać atmosfery rodzinnej wspólnoty.

Niech dzisiejszy dzień będzie kolejną okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za to, że powołał nas do chrześcijańskiej wspólnoty rodziny, jak również doświadczeniem radości ze wspólnego przeżywania i doświadczania Jego łaski.

Marek Rakowski, dyr. Sekretariatu Rodziny


Materiały na Dzień Rodziny Chrześcijańskiej są zawsze dostępne na podstronie Sekretariatu Rodziny.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]