Dzień Rodziny Chrześcijańskiej 2015

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drodzy Wyznawcy Pana Jezusa Chrystusa,

Pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim osobom, które czują się członkami wielkiej chrześcijańskiej rodziny. Jest to rodzina, która wykracza daleko poza progi mieszkań i domów, a nawet adwentystycznych zborów. Rodzina, która skupia ludzi kochających Pana Jezusa Chrystusa i w Jego miłości pragnąca służyć innym.

Ta rodzina będzie tym skuteczniejsza w swoich działaniach im głębiej będzie budować i pielęgnować relacje rodzinne w swoich domach, począwszy od tej podstawowej więzi jaką stanowi związek małżeński. Jednak chrześcijańskie małżeństwo nie może poprzestać tylko na dzieleniu się miłością tylko do siebie i swoich najbliższych. Byłoby to coś egoistycznego, a jak wiadomo, egoizm jest zaprzeczeniem miłości.

Dlatego w nadesłanych propozycjach programu Dnia Rodziny Chrześcijańskiej tak wiele jest na temat służby dzielenia się z innymi Bożą miłością. Życzę Wam aby wszelkie prowadzone w zborach programy budowały nasze wzajemne więzi i dodały nam inspiracji do dalszej chrześcijańskiej służby, skierowanej przede wszystkim do tych, którzy jej najbardziej potrzebują: ubogich, chorych, załamanych, czujących się odrzuconymi, samotnych, przeżywających problemy, również rodzinne. W miejsce uroczystości czy kolejnego zborowego programu o wiele skuteczniejsze będą odwiedziny w domu, napełniona troską rozmowa, czułe gesty, upominki, wyrazy sympatii, okazanie zainteresowania.

Ellen White napisała: „Jeżeli otworzymy nasze serca i domy na niebiańskie zasady życia, staniemy się kanałami, przez które przepływają strugi życiodajnej mocy. Z naszych domów popłynie strumień uzdrowienia, przynosząc życie, piękno i urodzaj tam, gdzie teraz pustkowie i śmierć.” (Ministry of Healing, 1940, s. 355).

Życzę Wam abyście doświadczyli tego ożywczego strumienia i kierowali go tam, gdzie jest największa potrzeba

Marek Rakowski

Dyrektor Sekretariatu Rodziny

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Kazanie – Wyciągnij do innych rękę z odrobiną soli

Opowiadanie dla dzieci – Słodki aromat łaski

Seminarium – Domy światłości-Dzielenie się światłem[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]