Dzień stworzenia (18 kwietnia) – okólnik

Drogie Siostry, Drodzy Bracia,

W najbliższą sobotę w kalendarzu szczególnych dni znajduje się Dzień Stworzenia.

Pomimo zamknięcia zborów i spotykania się na internetowych czy domowych nabożeństwach, warto po raz kolejny dziękować Bogu, że jest naszym Stworzycielem. Robimy to każdej Soboty, ale normalnie jedną Sobotę w roku poświęcamy w naszych zborach na przeprowadzenie programów szczególnie akcentujących naszą wiarę w Boga jako Stwórcy. Postanowiłem więc i w tym roku, niezależnie od ograniczeń wynikających z zamknięcia naszych miejsc nabożeństw, podzielić się z Wami materiałami, które możecie wykorzystać podczas nabożeństw domowych, niezależnie od transmisji w internecie. Możecie przeczytać lub opowiedzieć dzieciom załączone opowiadanie, możecie odczytać treść kazania i obejrzeć krótki film o stworzeniu. Możecie to zrobić np. przy okazji rozpoczynania lub kończenia Sabatu lub w dowolnej porze dnia:

 

[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=M5xFV0EotSQ”][vc_column_text]

Polecam Waszej uwadze także dwa krótkie filmy przygotowane specjalnie dla naszych najmłodszych:

[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=GKx4pGd1lrw&feature=youtu.be” align=”center” title=”Stworzenie (Księga Rodzaju 1,2)”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=SLH43QdgYo4&feature=youtu.be” title=”Nowy Świat”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tekst kazania i opowiadanie dla dzieci znajdują się w załączniku.

Sugeruję też przeprowadzenia programu Dnia Stworzenia w zborze w dowolnie wybraną Sobotę po przywróceniu nabożeństw. Temu szczególnemu dniowi nie towarzyszy żadna szczególna zbiórka darów.

Serdecznie pozdrawiam życząc zdrowia i Bożego prowadzenia

Marek Rakowski
dyrektor Sekretariatu Kaznodziejstwa