Dzień Szafarstwa

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

DZIEŃ  SZAFARSTWA –  16 LUTY 2013r.

Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie!

Dzisiaj pragniemy wyrazić Panu szczególne podziękowanie za dotychczasowe prowadzenie, ale także popatrzeć w przyszłość Kościoła, która leży w rękach dzieci i młodzieży. Pragnę zacytować list Sandry Początek kierującej ruchem młodzieży młodszej „Pathfinders”: „by tak się stało należy zachęcać młodzież do żywego uczestnictwa w życiu Kościoła, a także organizować dla nich zajęcia i programy. To sprawi, że Kościół stanie się  miejscem atrakcyjnym – pełniącym rolę schronienia i ucieczki od zepsutego świata. Obecnie w Polsce mamy ponad 50 osób należących do prężnie działającej kadry naszego ruchu „Pathfinders”. Są to ludzie, którzy poświęcają swój prywatny czas i często pieniądze, aby zaspokoić potrzeby dorastających Pathfindersów. W wielu zborach działają drużyny, organizowane są obozy letnie i zimowe oraz inne akcje integracyjne. Mamy wielkie marzenia, plany i projekty. Przede wszystkim chcemy uchwycić się jeszcze mocniej Jezusa”.

W 2012r kwotę 16.511 zł zebraną w Dniu Szafarstwa przeznaczyliśmy  w całości na rozwój działalności młodzieżowej w Kościele, zwłaszcza zorganizowanego ruchu „Pathfinders”.

Tegoroczne Dary Dnia Szafarstwa chcemy nadal poświecić na dalsze wsparcie  zorganizowanego ruchu „Pathfinders”.

Wspierając młodszych – wspieramy przyszłość.

Wasz brat w Chrystusie –

Maksymilian Szklorz


PS. W porozumieniu z Sandrą Początek dary zebrane w zborach, w których działają drużyny są przeznaczone na rozwój tej działalności w danym zborze. Dary z pozostałych zborów są przeznaczone na działalność ogólnokrajową. Szczegółowa instrukcja dla skarbników wybranych zborów zostanie wysłana dodatkowo.

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Dzień Szafarstwa[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]