Dzień Uchodźcy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drodzy Bracia i Siostry,

od kilkunastu miesięcy z wielką uwagą obserwujemy masowy ruch uchodźców z Syrii i Iraku, którzy usiłują dostać się do Europy. Europa nie jest jedynym miejscem świata, w którym przebywają emigranci bądź osoby wysiedlone. Różnego rodzaju konflikty wzmagają się, zagrażając bezpieczeństwu i spokojowi tysięcy, a nawet milionów ludzi.

Wydziały Transeuropejski i Intereuropejski, wspólnie z ADRA i ASI Europa wykonały godną odnotowania pracę, wspierając wysiłki wychodzące naprzeciw potrzebom uchodźców przemieszczających się przez ich terytorium.

Ponadto ustanowiono w Kościele Dzień Uchodźcy, aby zwrócić uwagę na sytuację, w jakiej znajduje się tak wiele osób, oraz pomóc nam jako adwentystom rozważyć naszą odpowiedzialność w zakresie pomocy. Dzień ten został zaplanowany na 18 czerwca i uchwalony decyzją Komitetu Administracyjnego Generalnej Konferencji na jego wiosennym posiedzeniu. Bardzo zachęcam do rozpowszechnienia informacji o tym wydarzeniu w Waszych uniach, diecezjach i lokalnych zborach.

Nasz Kościół na całym świecie odniesie korzyść ze świadomości, w jaki sposób odpowiadamy na te stojące przed nami wyzwania, które będą się nasilać, w miarę jak zbliża się przyjście naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Przygotowywane jest także specjalne, czerwcowe wydanie czasopisma Adventist World na temat uchodźców. Będzie ono cennym źródłem informacji przy okazji tego dnia. Zostaną Wam dostarczone także inne materiały do użytku.

Nasza odpowiedź na te trudne wydarzenia daje nam szansę na wykonywanie służby Chrystusa dla tych, którzy zostali dotknięci przez szczególnie trudne okoliczności. Pokazała ona również, że akty dobroci przyciągają ludzi do Pana, któremu służymy. Chciałbym wezwać członków naszego Kościoła do działań w tej sprawie – do zjednoczenia się w modlitwie za 120 milionów uchodźców oraz osób przesiedlonych we własnych państwach na całym świecie. Podejmijmy wyzwanie i doświadczmy, jaka jest nasza – jako chrześcijan reakcja i stosunek do tych osób. Niech Bóg błogosławi Kościół, kiedy wspólnie bierzemy udział w tych staraniach.

Wasz brat w Chrystusie

Ted N.C. Wilson

Przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Dzień Uchodźcy – Kazanie

Dzień Uchodźcy – Zdjęcia[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]