Dzień Wydawnictwa Znaki Czasu – Okólnik

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dzień Wydawnictwa „Znaki Czasu”

Drogie Siostry i Drodzy Bracia,

Dziś mamy Dzień Wydawnictwa „Znaki Czasu”. Pomyślcie, kim byście byli, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście kiedyś nie wzięli do ręki literatury naszego Wydawnictwa. Dla ilu z Was była to pierwsza literatura religijna? Ilu z Was zakochało się w Biblii dzięki niej? To doświadczenie wielu
z nas, również moje.

Choć czytelnictwo w naszym kraju jest dramatycznie niskie, wierzymy, że czas naszych książek
i czasopism jeszcze nie przeminął; że słowo pisane ma jeszcze moc docierania do ludzkich serc, kierowania do Biblii, Jezusa i Zbawienia. Jeśli tak, to bądźcie „zawsze pełni zapału do pracy dla Pana, wiedząc, że trud wasz nie jest daremny w Panu” (1 Kor 15,58). Tą pracą jest między innymi nabywanie naszych kolejnych książek, prenumerowanie czasopism, czytanie ich – ten „trud” też nie jest daremny, bo to czytanie nas zbliża do Jezusa i czyni nas lepszymi. Ta praca to również dzielenie się tą literaturą z innymi – sprzedawanie, rozdawanie, dawanie w prezencie, zostawianie w publicznych miejscach. To nasze narzędzia w osobistej ewangelizacji.

W tym roku chcemy dać Wam do rąk wiele takich narzędzi, w tym kolejne setki tysięcy egzemplarzy gazetki „Życie Ma Sens” oraz dziesiątki tysięcy egzemplarzy czasopism „Znaki Czasu”, „Głos Adwentu” i „Lekcje Biblijne”. Na rozpowszechnienie czekają też premiery książkowe, jak: Błogosławieństwa Jezusa, Moje życie, Ostatnie imperium, Cuda w nieoczekiwanych miejscach, Zdumiewająca podróż, zdumiewająca łaska, Adwentystyczne zbory, które zmieniają społeczeństwo, Czas decyzji oraz pięciotomowa seria „Konflikt Wieków” w nowej, atrakcyjnej szacie graficznej. W planach mamy też kilka książek o doświadczeniach ludzi z Bogiem. To dziś literatura, która najbardziej trafia do serc. Pojawią się nowa książka Clifforda  Goldsteina  pt. Chrzcząc diabła. Ewolucja i uwiedzenie chrześcijaństwa oraz książki mające na celu ochronę i uzdrowienie rodziny. Do tego książki o przesiewie ludu Bożego, przygotowaniu na kryzys wieków czy o całkowitym zaangażowaniu i różne dodruki.

Potrzeba nam Waszych modlitw, Waszej życzliwości, Waszego zaufania i wsparcia, również finansowego. W ubiegłym roku tego dnia lub później drogą elektroniczną złożyliście na rzecz Wydawnictwa dary w wysokości 18 319 PLN. Bądźcie dziś nie mniej szczodrzy.

„Niech lud Boży odczuje i zrozumie odpowiedzialność, jaka na nim spoczywa – wspierania instytucji Bożych” – czytamy w III tomie Ze skarbnicy Świadectw Ellen G. White (s. 121). Na tej samej stronie czytamy też, że wydawnictwo to „jedno ze szczególnych narzędzi Pana”.  Jak na to odpowiemy?

 

Andrzej Siciński
redaktor naczelny WZC  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]