Europejska Konferencja Zdrowia pod hasłem zatrzymania chorób przez poprawę stylu życia

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”30 KWIETNIA 2018 (NR 638) `{`DANIEL KLUSKA/ZDJ.EUD`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Ponad 640 specjalistów od spraw zdrowia w tym lekarzy, dentystów, promotorów i pasjonatów zdrowia a także studentów medycyny, spotkało się w dniach 17-21 kwietnia na drugiej Europejskiej Konferencji Zdrowia, zorganizowanej w stolicy Rumunii, Bukareszcie, w gmachach pięknego hotelu Rin Grand niedaleko historycznego centrum miasta.

Jednymi z największych zabójców na świecie są w tej chwili choroby niezakaźne, które odpowiedzialne są za ponad 60% zgonów. Liczba osób dotkniętych chorobami psychicznymi, chorobami układu krążenia, nowotworami, przewlekłymi chorobami układu oddechowego i cukrzycą, znacznie wzrośnie w nadchodzących dziesięcioleciach.

Zainspirowana metodą leczenia chorych przez Jezusa Valerie Dufour, dyrektor Sekretariatu Zdrowia w Wydziale Inter-europejskim (EUD) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, zorganizowała konferencję i chciała zwrócić uwagę na historie uzdrowienia zawarte w Piśmie Świętym. – Historie te nie wskazują na otrzymanie przez chorych lekarstwa, kierują naszą uwagę na proces uzdrawiania i wkład każdej osoby w swój własny powrót do zdrowia – podkreśliła Dufour.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”7356,7355,7353,7352,7351,7349″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

– Takie konferencje są ważne, ponieważ możemy przypominać sobie o zagadnieniach, które dzisiaj nam umykają a także możemy dowiedzieć się wielu nowych ciekawostek ze świata medycyny. Najważniejsze jest jednak budowanie relacji i wymiana doświadczeń – powiedział Torben Bergland, dyrektor Sekretariatu Zdrowia w Wydziale Trans-europejskim (TED) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. – To wspaniałe, że tak wielu ludzi, także niezwiązanych z pracą w dziedzinie medycyny czy wykształceniem medycznym przyjechało na to spotkanie, aby znów czegoś się nauczyć i później służyć innym.

Wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów z całego świata, były okazją do podzielenia się istniejącymi rozwiązaniami dla osób cierpiących na przewlekłe choroby niezakaźne. Mówcy podzielili się praktycznymi wskazówkami, opartymi na badaniach naukowych i pokazujących, w jak wielu przypadkach choroby te można z powodzeniem leczyć poprzez zmianę stylu życia.

– Ta konferencja była wspaniałą okazją do poznania najnowszych, ważnych zagadnień medycznych przez pryzmat biblijnego światopoglądu – powiedział dr Daniel Binus, dyrektor Kliniki Zdrowia ”Beautiful Minds Medical” położonej w amerykańskim stanie Kalifornia. – Niezwykle inspirujące było także to, że miałem okazję nawiązać kontakt z wieloma adwentystami, którzy dokonali tak wielu zmian poprzez prowadzoną służbę zdrowotną – podkreślił.

Choć goście konferencji pochodzili głównie z krajów Europy, nie zabrakło uczestników ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Maroka, Tajlandii, Chile, Peru, Brazylii czy Rosji.

[AAI][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]