Film „Tell the World” opowie o początkach adwentyzmu

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”20 PAŹDZIERNIKA 2016 (NR 576) `{`ADVENTIST.ORG/AAI`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

22 października br. odbędzie się światowa premiera filmu „Tell the World” (Powiedz to światu), który opowiada o początkach Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Tell The World”, to opowieść o grupie szczerych i oddanych mieszkańców północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, która dała początek najszybciej rozwijającej się dziś wspólnocie religijnej na świecie – Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego.

W filmie poznajemy najważniejszych pionierów adwentyzmu – Ellen G. White (w tej roli Tommie Amber-Pirie), Jamesa White’a (Stephen MacDonald) czy Jospeha Batesa (Timothy Paul Coderre). Dowiadujemy się o ich radościach, rozterkach, słabościach, ale przede wszystkim o tym, jak Bóg wykorzystał ich talenty w głoszeniu ewangelii światu.

"Tell the World"

„Tell The World” to największa w historii filmowa produkcja opowiadająca o kształtowaniu się adwentyzmu. Za scenariusz sześcioodcinkowej serii odpowiadają H.G. Sloan oraz Aaron Harzler, a za reżyserię Kyle Portbury. W tworzeniu obrazu uczestniczyli znani adwentystyczni historycy Allan Lindsay, George Knight oraz James Nix.

Zdjęcia do filmu powstawały przez 42 dni, zarówno w letnich, jak i zimowych miesiącach, a udział w nich wzięło 95 aktorów, 157 członków ekipy reżyserskiej oraz 100 statystów. Obraz składa się z 200 scen, a scenariusz do niego liczył 170 stron.

"Tell the World"

Światowa premiera filmu „Tell The World” odbędzie się 22 października. Jednak już teraz wszystkie 6 odcinków serii (w angielskiej wersji językowej) można obejrzeć w serwisie YouTube, na oficjalnym kanale Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Wkrótce film ukaże się również w polskiej wersji językowej, nad którą pracuje Ośrodek Radiowo-Telewizyjny „Głos Nadziei”.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie filmu: telltheworld.adventist.org

[/vc_column_text][vc_video link=”https://player.vimeo.com/video/173817986″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]