Filmowy projekt na temat szafarstwa w Hope Channel

“The Mysterious Note” (tłum. tajemnica notatka) to film fabularny wyprodukowany przez Sekretariat Szafarstwa przy Wydziale Północnoamerykańskim Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, oraz stowarzyszenie „One Mustard Seed” (tłum. jedno ziarnko gorczycy) w ramach Sekretariatu ds. Dzieci.

21 KWIETNIA 2022 (NR 862) [ADVENTIST.ORG / OPR. DANIEL KLUSKA]

W kwietniu film miał swoją premierę na kanale Hope Channel. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Rich Aguilera. Celem projektu jest przypomnieć rodzicom i dzieciom, co to znaczy być dobrym szafarzem tego, co Bóg im powierzył.

– „Tajemnicza notatka” to świetny film, ponieważ wykorzystuje praktyczne zasady zarządzania i przekłada je na język dzieci. Film jest świetny do oglądania dla całej rodziny i może uczyć lub przypominać ludziom w każdym wieku, jak dbać o to, co dał nam Bóg – zaznacza Jason Miller, dyrektor projektu „Planned Giving” w Hope Channel.

– Podobało mi się to, że film w kreatywny sposób omawia tak skomplikowane z pozoru zagadnienia. Wiele razy myślimy o „zarządzaniu” jako trochę staromodnym słowie, ale film bierze to słowo i nadaje mu znaczenie godne XXI wieku – dodaje Miller.

– Chciałem przedstawić temat szafarstwa nowemu pokoleniu, tworząc film osadzony w chrześcijańskiej fabule. Dzięki temu rodzice mogą uznać film za bezpieczny dla swoich dzieci – mówi John Mathews, dyrektor wykonawczy filmu i były dyrektor Sekretariatu Szafarstwa w Wydziale Północnoamerykańskim.

– Obserwowanie, jak film staje się rzeczywistością było dla mnie wyjątkowym momentem w życiu. Udział w jego produkcji był ogromnym przywilejem – zaznacza Mathews. – Nie wiem, ile razy ludzie pytali mnie, czy gram w filmie rolę Billego Hawkinsa. Tak, to byłem ja – i mój pies, Jack. Jack ma nawet stronę internetową, którą dzieci mogą odwiedzić. Moim celem było pomóc dzieciom i rodzicom prowadzić życie zgodnie z zasadami szafarstwa – dodaje.

Film w wersji anglojęzycznej można zobaczyć tutaj:

AAI