Gospel w Złocieńcu. Charytatywny koncert adwentystów.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”20 LIPCA 2019 (NR 714) `{`DANIEL KLUSKA/ZDJ.:MARIUSZ KUBIEŃ`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Charytatywny koncert muzyki gospel, organizowany przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce, jest nieodłączną częścią spotkania namiotowego adwentystów odbywającego się w lipcu w Zatoniu. Tym razem koncert odbył się w kościele Św. Jadwigi w Złocieńcu a zbierane środki w całości zostały przekazane na rehabilitację i leczenie Piotra Górki. 

Piotr Górka to 17-letni chłopiec z zespołem Downa i hemofilią A. Pozostaje pod stałą opieką Poradni Pediatrii Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie. Leczenie i rehabilitacja Piotra wiążą się z wysokimi kosztami. Matka chłopca Pani Teresa Górka nie pracuje zawodowo z uwagi na potrzebę sprawowania opieki nad synem. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń otrzymywanych na Piotra z Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Jeszcze przed godziną 18:00 kościół w Złocieńcu wypełnił się prawie do ostatniego miejsca. Wśród uczestników mogliśmy usłyszeć Oliwię Smyk, Anję Getfert, Żanetę Szambelan, Grażynę Moro, Tomasza Karaudę oraz zespół WNiM (Wiara, Nadzieja i Miłość). Koncert prowadziła aktorka Anna Samusionek, znana polskim widzom m.in. z serialu „Na wspólnej”. 

W trakcie koncertu zebrano 3 380,00 zł i 15 EURO. 

Koncert był częścią projektu „Pozytywne zamieszanie”.  Inicjatywa zorganizowana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną „Blisko Serca” pod patronatem Burmistrza Złocieńca adresowana była do młodzieży i osób dorosłych, mieszkańców miasta i okolic. Celem projektu była poprawa zdrowia i jakości życia poprzez zastosowanie w praktyce naturalnych, bezpłatnych i dostępnych dla każdego metod.

 

AAI

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”GALERIA ZDJĘĆ `{`MARIUSZ KUBIEŃ`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”11073,11074,11075,11076,11082,11081,11080,11079,11078,11077″][/vc_column][/vc_row]