Gra “Heroes 2 – Podróż przez Biblię” już w fazie testów.

Po dużym sukcesie gry „Heroes” przygotowanej przy współpracy Departamentu Komunikacji przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siodmego oraz adwentystycznej instytucji medialnej Hope Channel, przygotowano drugą część gry.

8 GRUDNIA 2020 (NR 795) `{`ADVENTIST.NEWS/OPR.DANIEL KLUSKA`}`

W 2013 roku gra „Heroes” wygenerowała ponad 10 milionów minut interakcji użytkowników z ekscytującymi historiami z Biblii. „Heroes” była pionierską grą stworzoną przez adwentystów, która utorowała drogę dla wielu kolejnych aplikacji misyjnych. Po 8 latach od premiery Kościół Adwentystów Dnia Siódmego i telewizja Hope Channel, wydadzą część drugą.

Trzy lata temu przeprowadzono badanie, które dotyczyło najczęściej wyszukiwanych w Google terminów związanych z Biblią. Wyniki pokazały, że co 30 dni na całym świecie ponad 250 000 użytkowników wpisuje w Google hasła: ciekawostki biblijne, gry biblijne czy quizy biblijne.

To doskonała okazja, aby przedstawić użytkownikom internetu najwspanialszego Bohatera wszechczasów: Jezusa Chrystusa w języku, który gracze zrozumieją.  Dlatego Kościół Adwentystów chce wykorzystać treść gry jako pomoc w lepszym zrozumieniu Biblii a także znalezieniu wolności, uzdrowienia i nadziei w Jezusie.

– Biblia jest podstawową publikacją cywilizacji zachodniej, ale dziś młodzi ludzie wiedzą więcej o historiach komiksowych niż historiach biblijnych – mówi Sam Neves, zastępca dyrektora ds. Komunikacji w Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Gracz może wybrać jedną z  kilku znanych postaci biblijnych.

– Heroes to projekt, który posługuje się tym nowym językiem wizualnym poprzez interaktywność i charakter przedstawionych treści, które ożywiają biblijne historie. Poznając to, co stało się z tymi bohaterami biblijnymi użytkownik będzie mógł się z nimi utożsamić – zaznacza.

Gracze rozpoczną swoją podróż z Adamem i Ewą. Gdy bohaterowie zadają pytania dotyczące ich życia, gracze zaczynają gromadzić punkty doświadczenia. Im więcej „punktów doświadczenia” ma gracz, tym więcej bohaterów zostaje odblokowanych. Gracze zaczynają od Księgi Rodzaju a kończą na Objawieniu Jana, „Syna gromu”.

Każda gra składa się z 12 pytań, a wynik zależy od tego, jak szybko gracz może na nie odpowiedzieć. Na początku pytania są łatwe, ale w miarę postępów w grze, pytania stają się trudniejsze.

Dzięki „Heroes 2” gracze będą mogli rzucić wyzwanie rodzinie i znajomym, udostępniając prosty link w mediach społecznościowych. Odbiorcy będą musieli zagrać i odpowiedzieć dokładnie na te same 12 pytań, próbując uzyskać lepszy wynik.

„Heroes 2” będzie dostępne w 4 językach: angielskim, portugalskim, hiszpańskim i francuskim, a nowe języki zostaną dodane wkrótce po premierze.

Wraz z premierą gry „Heroes 2” w 2021 roku, Hope Channel będzie także odpowiadał za studium biblijne. – Każdy gracz będzie mógł skorzystać z opcji „Wielkie pytania” – mówi Wiaczesław Demyan, wiceprezes Hope Channel International. – Użytkownicy mogą odwiedzić stronę hopebiblestudy.org, gdzie poznani wcześniej bohaterowie biblijni odpowiedzą:„ Co się stanie, gdy umrzesz? ”,„ Czy Bóg jest prawdziwy? ”,„ Jeśli Bóg jest dobry, dlaczego cierpimy? ”… i wiele innych trudnych pytań” – dodaje.

– Planujemy również emisję teleturnieju na kanale Hope Channel, który zachęci zespoły z dowolnego kościoła lub szkoły chrześcijańskiej do sprawdzenia swojej wiedzy biblijnej w grze – dodaje Demyan.

Liderzy Kościoła Adwentystycznego mają nadzieję, że „Heroes 2 pomoże dzieciom, młodzieży i dorosłym lepiej poznać niesamowite historie biblijne. – Chcemy, aby wszyscy zdali sobie sprawę, że są dziś powołani do bycia bohaterami, tak jak postacie z przeszłości – mówi Neves.

Osoby, które chciałyby zostać testerami gry, mogą złożyć specjalny wniosek na stronie heroesbibletrivia.org i skontaktować się z zespołem projektowym pod adresem info@heroes.adventist.org.

AAI.