Gwiazdkowa niespodzianka – okólnik

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Do pastorów, starszych zboru i kierowników ewangelizacji.

Drogie Siostry i Drodzy Bracia,

Zwracam się do Was z propozycją nowej formy ewangelizacyjnej, jaką jest tzw. ,,Gwiazdkowa niespodzianka”. Program skierowany jest do dzieci oraz ich rodziców.  Otóż raz w roku, w styczniu, w naszych zborach możemy zorganizować spotkania dla zaproszonych dzieci wraz z rodzicami i wręczyć im paczki „niespodzianki”.  Przy tej okazji przygotowujemy dla nich specjalny program, a po jego zakończeniu zapraszamy dzieci na 12 kolejnych spotkań, na których omawiamy tematy związane z postacią Jezusa. Na każde spotkanie przygotowany jest specjalny materiał z kolorowymi pomocami.

Dobrą informacją jest fakt, iż zarówno paczki, jak i wszelkie materiały do programu otrzymujemy za darmo. Jednak, aby to otrzymać musimy wytypować z naszych zborów jedną lub więcej osób celem przeszkolenia. Szkolenie jest jednodniowe i trwa około 6 godzin, podczas których otrzymamy informację, jak zrealizować cały program, a następnie, jak rozliczyć się z pobranych z materiałów i paczek.

Ważne są terminy. Otóż w najbliższą sobotę powinniśmy wybrać taką osobę lub osoby i przesłać imienną listę z adresem i telefonem do mnie (miroslawkarauda@wp.pl) najdalej do poniedziałku. Do końca września zgłoszę to do centrali i zorganizujemy szkolenie. Wiem, że w niektórych zborach takie programy są już realizowane, więc tylko przypomnę, że zamówienia na paczki musicie zgłosić do końca września. Propozycję powyższego programu omawialiśmy podczas tegorocznej konferencji starszych zboru oraz pastorów. Pilne terminy wynikają z faktu, iż sami otrzymaliśmy propozycję dosyć późno, stąd ten pośpiech.


Sądzę, że warto zainteresować się tym programem, by móc dotrzeć do wielu rodzin i dzieci. Osobiście miałem okazję przyglądać się takiemu programowi w naszym zborze w Warszawie. Byłem pod wrażeniem, kiedy cała kaplica wypełniła się dziećmi wraz z rodzicami.

 

Życzę wiele błogosławieństw Bożych i dobrych decyzji

pastor Mirosław Karauda
Dyrektor Sekretariatu Ewangelizacji i Instytucji Misyjnych

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]