Harcerski konkurs wiedzy biblijnej rozstrzygnięty

W pierwszej połowie marca odbył się konkurs biblijny dla zuchów i harcerzy we Włocławku. Spotkanie przyciągnęło ponad 300 uczestników wraz z trenerami oraz organizatorami wydarzenia.

13 MARCA 2023 (NR 890) [OLGA KULINICZ]

Konkurs wymagał wiedzy z Ewangelii Jana i był podzielony na dwie grupy wiekowe. W konkursie wzięły udział drużyny z całej Polski, ale również zespoły złożone z migrantów i uchodźców z Ukrainy.

Przygotowania do konkursu trwały od 6 miesięcy i były bardzo intensywne. Zuchy i harcerze uczestniczyli w specjalnych zajęciach i treningach, podczas których zdobywali wiedzę na temat Biblii i Ewangelii Jana.

Polskę na etapie międzynarodowym w Atenach w Grecji będzie reprezentować siedem zespołów, które wykazują się największą wiedzą biblijną i zyskały uznanie wśród sędziów konkursu.

Konkurs był okazją dla młodzieży nie tylko do zdobycia nowej wiedzy, ale także do integracji z rówieśnikami z różnych części Polski oraz z migrantami i uchodźcami. Organizatorzy wydarzenia zapewniali, że konkurs był sukcesem i przyczynił się do rozwoju duchowego oraz umiejętności społecznych i kulturowych uczestników.

Kolejne edycje Pathfinder i Adventurer Bible Experience już w 2024 r. Kolejnymi księgami do studium będą: Księga Jozuego oraz Księga Sędziów.

Więcej informacji o konkursie można będzie znaleźć już niebawem na stronie zha.org.pl

Olga Kulinicz

Zdj. Magdalena Sulej-Lobert, Jan Kania