Historia Desmonda Dossa inspiracją dla norweskiego żołnierza

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Christian Ødegård nie słyszał o adwentystach dnia siódmego. Jednak podczas służby w norweskich siłach zbrojnych zobaczył film wojenny, który wywarł na niego ogromny wpływ: „Przełęcz ocalonych” Mela Gibsona. Film opowiadał historię młodego, adwentystycznego sanitariusza, Desmonda Dossa.

Christian był pod wrażeniem tego, jak Doss bronił swoich chrześcijańskich przekonań. Był zafascynowany tym, że amerykański żołnierz był wierny biblijnemu szabatowi a także był wegetarianinem. Pewnego dnia podczas obiadu starszy brat Christiana wspomniał, że prawie wszyscy nauczyciele w szkole, w której obecnie jest nauczycielem, są wegetarianami. To sprawiło, że Christian znów pomyślał o Dossie i jego stylu życia. Wiedział, że szkoła, w której nauczał jego brat, była szkołą chrześcijańską. Czy możliwe, że ci nauczyciele przestrzegają biblijnego sabatu? – Oczywiście – odpowiedział jego brat. – Są adwentystami.

Christian zdał sobie sprawę, że w jego lokalnej społeczności istnieje kościół pełen ludzi o takich samych przekonaniach jak Doss. Postanowił to sprawdzić, ale zrobił to w niedzielę. Był przekonany, że nikogo tam nie spotka. Ku jego zaskoczeniu, na zewnątrz kościoła było wielu Pathfindersów (harcerzy działających w Związku Harcerstwa Adwentystycznego). Po krótkiej rozmowie Christian został zaproszony na nabożeństwo w następny szabat. Od momentu, kiedy Christian przyszedł po raz pierwszy na nabożeństwo do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego nic nie pozostało dla niego już takie samo. W niedługim czasie zaczął studiować Pismo Święte z lokalnym pastorem a następnie przyjął biblijny chrzest przez zanurzenie. 

Zapraszamy do obejrzenia historii Christiana (w języku angielskim) przygotowanej przez Hope Channel Norway:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=cy-fsm6HSzw”][/vc_column][/vc_row]