„Hosanna” zagrała dla potrzebujących

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sobotni wieczór, podczas tegorocznego festiwalu „Hosanna”, na długo pozostanie w pamięci tych, którzy poświęcili swój czas, aby wziąć udział w charytatywnym koncercie zorganizowanym przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego oraz Chrześcijańską Służbę Charytatywną. Na scenie Filharmonii Częstochowskiej zaprezentowały się dwa wokalne kwartety – „4Given” oraz „Signature Sound Quarter”, wokalistki Karolina i Ola Harasim, a także grupa „New Heaven”. Kwota zebrana podczas koncertu zostanie przekazana podopiecznym częstochowskiego MOPS-u.

„Koncert Wielkanocny” stanowił finałowy akord Festiwalu Form Artystycznych „Hosanna 2014”, który już od wielu lat odbywa się w progach Filharmonii im. Bronisława Hubermana. Również w tym roku chrześcijańscy artyści z całej Polski oraz kilku innych krajów (m.in. Słowenii i Łotwy) przyjechali do Częstochowy, aby zaprezentować swoją twórczość, uwielbić Boga i stać się wyrazicielami głównego hasła tegorocznego festiwalu – „Powołani”.

W czasie koncertu usłyszeliśmy wykonawców prezentujących zróżnicowaną stylistykę. Na scenie pojawił się m.in. młody polski zespół „New Heaven”, który wykonał dwa dynamiczne utwory z gatunku CCM (współczesna muzyka chrześcijańska). Zdecydowanie inny charakter miał występ łotewskiego kwartetu wokalnego „Signature Sound Quarter”, który zaprezentował bardziej tradycyjne – ale równie interesujące – podejście do tematu muzyki chrześcijańskiej. Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała również czterech autorskich utworów w wykonaniu – Karoliny i Oli Harasim.  Tym razem na scenie górowała stylistyka ocierająca się o elementy jazzu i bluesa.

Absolutnym „gwoździem programu'” był natomiast występ słoweńskiego kwartetu „4Given”, który już od wielu lat z powodzeniem występuje na światowych scenach (ostatnio w Niemczech i Australii). Młodzi Słoweńcy zaprezentowali zgromadzonej publiczności szereg utworów w znakomitych aranżacjach a capella. Usłyszeliśmy zarówno tradycyjne hymny z gatunku negro spirituals (m. in. słynne „Go Down Moses”), jak również autorskie utwory z elementami beatboxu. Publiczność nagrodziła występ 4Given gromkimi brawami. Nie obyło się również bez bisów.

Ideą „Koncertu Wielkanocnego” była jednak nie tylko muzyczna uczta oraz refleksja nad życiem, ofiarą i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, ale również pomoc tym, nad losem których świat zbyt często przechodzi obojętnie. W czasie koncertu odbyła się zbiórka pieniężna zorganizowana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną. Zebrana kwota już wkrótce trafi do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie.

„Koncert Charytatywny” nie był pierwszą ani też ostatnią inicjatywą wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego skierowaną do mieszkańców Częstochowy. Organizatorzy festiwalu „Hosanna” już dziś zapewniają, że w przyszłym roku wielbiciele dobrej chrześcijańskiej muzyki również będą mogli spędzić czas w progach Filharmonii Częstochowskiej przy dźwiękach utworów wykonywanych przez znakomitych artystów.

Już wkrótce w serwisie Adwent.pl pojawi się relacja oraz galeria zdjęć z tegorocznego Festiwalu Form Artystycznych „Hosanna 2014”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Częstochowa … `{`Daniel Maikowski/AAI; fot. Marta Maikowska`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]