I Festiwal Twórczości Muzycznej Dzieci w Pszczynie już za nami.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”4 CZERWCA 2019 (NR 707) `{`HALINA JANKOWSKA`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

W dniu 1 czerwca w Pszczynie, odbył się I Festiwal Twórczości Muzycznej Dzieci. Czy konieczne są takie spotkania? Dlaczego warto inspirować najmłodsze pokolenia do dzielenia się swoimi talentami?

Pomysłodawcą zorganizowania Festiwalu był Sekretariat Dzieci przy Zarządzie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Jaka data, jak nie właśnie 1 czerwca – Dzień Dziecka – byłaby najlepszym czasem na zorganizowanie takiego wydarzenia?

Licznie przybyli uczestnicy mieli okazję nie tylko wziąć udział w wyjątkowym nabożeństwie, ale także koncercie popołudniowym, w którym wykonawcami byli najmłodsi. Szczerość i zaangażowanie dzieci często powoduje, że my jako dorośli, moglibyśmy czuć się zawstydzeni; w pieśniach solowych, utworach zespołów czy pięknie deklamowanych wierszach nie dało się nie zauważyć radości, jaka biła z uśmiechów dzieci; radości, którą dorośli tak często gubią w codziennych troskach. Na Festiwalu gościliśmy także pastora Andrzeja Sieję i Marka Kroczyka, oraz zespoły: ,,Pokolenia” z Legnicy oraz ,,Poruszeni” z Bielska-Białej. 

Rozważanie Biblijne przygotowała obdarzona wyjątkową ilością talentów, rodzina Sobaszków wraz ze swoimi przyjaciółmi. Teatrzyk kukiełkowy był miłą niespodzianką i przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.  

Pogoda tego dnia była wyjątkowo piękna, dlatego w czasie porannego nabożeństwa jak i przerwie obiadowej, dzieci przebywały na świeżym powietrzu. Tam organizatorzy zadbali o to, aby dzieci się nie nudziły.

W przygotowaniu  programu wzięła spora grupa wyznawców ze zborów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie i z Bielska-Białej, za co należą się im wielkie podziękowania. 

Wdzięczni za obecność i pomoc Bożą z niecierpliwością wyczekujemy II Festiwalu Twórczości Muzycznych Dzieci.

Halina Jankowska

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]