Inauguracja programu „Misja dla Miast”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

„Musimy poznać ludzi, którzy nie są do nas podobni!” – tak pastor Ian Sweeney, przewodniczący Unii Brytyjskiej, zaapelował do 800 osób zgromadzonych na konferencji Evangelism Expow Newbold College (Wielka Brytania). Celem spotkania, które zgromadziło liderów misji z Wydziału Transeuropejskiego, było zainicjowanie programuMisja dla Miast – inicjatywy, której twórcą i patronem jest Generalna Konferencja Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Misja dla Miast, to projekt ewangelizacyjny, którego głównym celem jest dotarcie do mieszkańców największych światowych aglomeracji. W każdym z Wydziałów dokonano wyboru miasta, które uczestniczyć będzie w tym szczególnym programie. W przypadku Wydziału Transeuropejskiego jest to stolica Wielkiej Brytanii – Londyn.

Pastor Janos Kovacs-Biro, dyrektor ds. ewangelizacji w TED, w krótkim wystąpieniu przedstawił najważniejsze cele oraz priorytety, które stoją  u podstaw programu Misja dla Miast.  Nakreślił również jego przebieg, prezentując kilka interesujących inicjatyw, które w 2013 roku będą realizowane na ulicach Londynu.

Program konferencji wypełniony był inspirującymi warsztatami i prezentacjami, których celem było, zmotywowaniu członków kościoła do większego zaangażowania w misję, jak również przygotowanie ich do tego wielkiego ewangelicznego projektu.

Podczas jednego z kazań pastor Simon Martin zaapelował do słuchaczy: W naszej kulturze coraz bardziej brakuje Boga, ale to właśnie naszym zadaniem jest pokazanie Go ludziom żyjącym wokół nas. Jednak stanie się to tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na opuszczenie  naszej ‘strefy wygody’.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Londyn, Wielka Brytania … `{`tedNEWS, tłum. Daniel Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]