Informacje dla młodzieży

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Droga Młodzieży!

Pragnę przekazać kilka istotnych informacji o wydarzeniach, które będą miały miejsce w  2013 roku.

 • Festiwal Hosanna w Częstochowie  29—31 III 2013

Zakończył się kapitalny remont Filharmonii w Częstochowie, dlatego wracamy nie tylko do miejsca,
w którym mieliśmy przez wiele lat spotkania, ale również do koncepcji festiwalu, czyli przeglądu muzycznego chórów, zespołów, solistów oraz form teatralnych. Chciałbym od razu zaprosić wszystkie osoby zaangażowane w tę działalność do udziału w Festiwalu. Czekam na wasze propozycje. Dla każdego znajdzie się miejsce. Głównym mówcą będzie znany w naszym środowisku pastor Janos Kovacs Biro,  którego poselstw mieliśmy okazję słuchać na szkoleniach młodzieży oraz konferencjach pastorów i starszych zboru. Spotkanie odbędzie się w okresie wielkanocnym. Zapraszam wszystkich – młodzież, dzieci oraz osoby dorosłe – do udziału w tym wspaniałym spotkaniu błogosławionym przez naszego Pana.

 • Paneuropejski Kongres Młodzieży w Nowym Sadzie (Serbia) 30 VII—4 VIII 2013

Kolejnym ważnym wydarzeniem w środowisku młodzieży jest Paneuropejski Kongres Młodzieży w Serbii. Jest to spotkanie młodzieży z dwóch wydziałów naszego Kościoła. Celem Kongresu jest dzielenie się doświadczeniami, wspólną wiarą, wzmacnianie tożsamości adwentystycznej oraz wywarcie pozytywnego wpływu na miasto gospodarza. Będzie to potężna duchowa impreza dla wszystkich uczestników. Hasło Kongresu „Power of One” akcentuje źródła wszelkiego dobrego działania; że wszystko, co dobrego robimy, jest inspirowane przez Jednego — Jezusa Chrystusa.

Oto kilka informacji technicznych:

 • Wiek: od 16 lat
 • Cena: tylko udział – 50 euro
  •   50 euro – tylko za udział w Kongresie
  •   95 euro – za udział w Kongresie i wyżywienie
  •   145 euro – pełny pakiet, czyli za udział, wyżywienie i nocleg w akademiku
  •   115 euro – pełny pakiet, ale z noclegiem na podłodze w sali gimnastycznej wyposażonej w sanitariaty

  Swój udział proszę zgłaszać poprzez stronę: jmckie@ted-adventist.org

 • Młodzież a misja

Na ostatnim kampie w Zatoniu zbieraliśmy środki na zakup Wielkiego boju, który chcemy rozpowszechniać na młodzieżowych obozach misyjnych. Uzbieraliśmy 3700 złotych. Za tę kwotę zakupimy książki, które będą do dyspozycji młodzieży w poszczególnych diecezjach.

Wszystkie informacje dotyczące powyższych wydarzeń będą umieszczone na kościelnych i młodzieżowych stronach internetowych: www.advent.pl, www.adwentysci.org.pl, www.maranatha.pl, www.zaufanie.pl, www.mlodzi.adwent.pl.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania proszę kierować do mnie. Tel.: 721-297-709, e-mail:bostan@maranatha.pl.

Z życzeniami błogosławieństw Bożych pozostaje

pastor Wasyl Bostan

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]Okólnik do młodzieży[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]