Internetowa ewangelizacja działa!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dwudziestu pięciu pastorów oraz misjonarzy internetowych z Wydziału Transeuropejskiego (TED) spotkało się w Słowenii na trzy dniowym szkoleniu w celu wymiany doświadczeń i dalszego rozwoju służby internetowej zwanej LIFEconnect (LC). Wszyscy byli ciekawi by usłyszeć o wpływie programu LC oraz LC STREAM na społeczeństwo w Europie. Pastor Julian Kastrati z Albanii podzielił się swoimi doświadczeniami z pierwszego Streamingu który miał miejsce właśnie w jego kraju: – Internetowa ewangelizacja działa! Mieliśmy ponad 1.200 widzów online i 100 osób w sali! Dla Albanii, gdzie kościół jest bardzo mały, to prawdziwy cud.

Wszyscy uczestnicy szkolenia mieli także okazję wziąć udział LC STREAM który akurat odbywał się w tym samym miejscu. Mogli na własne oczy zobaczyć jak wyglądają przygotowania do prowadzenia takiego programu na żywo mając okazję wprowadzić w życie wszystko czego nauczyli się w czasie szkolenia, i co usłyszeli od kolegów i koleżanek z innych krajów, gdzie prowadzona była taka służba.

Koncepcja LIFEconnect opiera się na tworzeniu internetowych społeczności, gdzie ludzie mogą wspólnie odkrywać życie. Jego celem jest stworzenie miejsca, gdzie mogą oni budować między sobą relacje, gdzie mają okazję do prowadzenia dialogu oraz gdzie mogą się spotkać i otrzymać zaproszenie do stania się uczniami Jezusa Chrystusa.

Spotkanie rozpoczęło się od wspaniałej wiadomości – Bóg naprawdę pobłogosławił misję LC! Wszyscy uczestnicy mieli okazję usłyszeć, jak społeczność LIFEconnect wzrasta: dzisiaj mamy już ponad 367 cyfrowych misjonarzy, 18 549 członków sieci i ponad 1,5 mln odwiedzin na stronach LC w zeszłym roku. Wiele osób zawarło już przymierze z Jezusem! Pojawiła się także nowa strona lifeconnect.info a dalsze wydarzenia LC STREAM są planowane dla Polski, Macedonii, Serbii i Czarnogóry już w kwietniu.

Przedstawiając niektóre z ostatnich trendów technologicznych i medialnych, Miroslav Pujic, Dyrektor ds. Mediów w Wydziale Transeuropejskim, przypomniał główne założenia programu pokazując, jak LIFEconnect i cyfrowa ewangelizacja może wykonywać wspaniałą pracę dla Pana Boga w naszym Wydziale. Później odbyło się szkolenie z zakresu mediów społecznościowych. Pojawiły się także seminaria obejmujące tworzenie strategii marketingowych, rozwój sieci misjonarzy, pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych oraz inne zagadnienia techniczne. Mówiąc o sile współczesnych mediów społecznościowych, Pujic podsumował: – Jeśli nie będzie nas w internecie, ktoś inny tam będzie.

Obok samego szkolenia uczestnicy mieli okazję aby wymieniać się doświadczeniami oraz w atmosferze skupienia modlić się o swoją służbę. Być może najważniejsza lekcja pochodzi od macedońskiej grupy misjonarzy LC. Na pytanie, jak udało im się wygenerować swoje wyjątkowe statystyki odpowiedzieli: – Najpierw należy prosić Boga aby nas prowadził a później ufać, że to zrobi.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.lifeconnect.info i dołączenia do wielokulturowej społeczności misjonarzy internetowych.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”2677,2678,2679,2680,2681,2682″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Rogaska Slatina, Słowenia … `{`Andrew Willis, tedNEWS, tłum. Daniel Kluska`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]