Internetowy projekt misyjny doprowadził do chrztu 20442 osób.

Szeroki projekt misyjny zorganizowany na terenie Unii Południowo-Filipińskiej przy Południowym Azjatycko-Pacyficznym Wydziale Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, został zakończony 15 listopada. Kilku tygodniowe działania doprowadziły do chrztu ponad 20 tyś. osób.

3 GRUDNIA 2020 (NR 794) `{`ADVENTIST.NEWS/OPR.DANIEL KLUSKA`}

Ta internetowa inicjatywa nosiła nazwę „40-dniowej podróży z Bogiem” i została zainicjowana przez liderów kościoła w celu pobudzenia ludzi do bliższej relacji z Jezusem. Celem kampanii było także zapewnienie uczestników o Bożej pomimo ogólnoświatowej pandemii koronawirusa.

Południowy Wydział Azjatycko-Pacyficzny skupia prawie 1,5 mln. adwentystów z 14 krajów należących do regionu.

„40-dniowa podróż z Bogiem” obejmowała podnoszące na duchu wykłady i koncerty muzyczne. Przewodniczący Diecezji oraz Unii byli dwoma głównymi mówcami w ciągu sześciu tygodni trwania programu. Pastor Roger Caderma, przewodniczący Unii Południowo-Filipińskiej  przemawiał w ostatnim tygodniu spotkań.

Wszystkie wykłady można znaleźć na kanale Unii Filipińskiej.

Całe wydarzenie rozpoczęło się 6 października i trwało do 15 listopada tego roku. Tylko w ostatnim tygodniu chrzest przyjęło 10 066 osób, choć całe czterdziestodniowe akcja doprowadziła do chrztu 20442 osób. Warto dodać, że od stycznia chrzest w Unii Południowo-Filipińskiej przyjęło prawie 60 tys. osób.

Akcja była transmitowana na żywo na wielu platformach medialnych za pośrednictwem głównie kanału Hope Channel. Spotkania publikowano także na Facebooku i w serwisie YouTube. – Chwała Bogu za te drogocenne dusze, które przyjęły Jezusa jako osobistego Zbawiciela. Wydawało się, że pandemia związała Kościołowi ręce, ale dzięki kwarantannie więcej osób słuchało naszego programu online – powiedział pastor Roger Caderma.

Pastor Caderna w trakcie jednego z ostatnich spotkań internetowych.

– Wiele osób poszukuje w internecie pocieszenia i nadziei. Dlatego Kościół powinien być teraz aktywny w mediach bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje Caderma.

AAI