Kenijski sędzia odmawia pracy w sobotę. „Bóg jest dla mnie ważniejszy niż praca”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

David Maraga otrzymał nominację na stanowisko głównego sędziego Sądu Najwyższego w Kenii. W czasie spotkania z Komisją Służby Sędziowskiej podkreślił, że jako adwentysta dnia siódmego, nie będzie pojawiał się w sądzie w sobotę. 

„Byłoby to dla mnie niezwykle trudne, aby w sobotę zasiąść na sędziowskim krześle i brać udział w postępowaniach” – podkreślił Maraga, gdy został zapytany przez jednego z członków komisji o jego stosunek do pracy w sobotę. „W takiej sytuacji wolałbym poprosić moich kolegów z sądu, aby zwolnili mnie z tego obowiązku” – dodał.

Maraga, który jest adwentystą dnia siódmego, podkreślił, że sobota jest dla niego czasem, który spędza na odpoczynku i uwielbianiu Boga. Powiedział również, że jedynie sprawa życia i śmierci mogłaby go powstrzymać przed pójściem do kościoła w sobotę.

Bezkompromisowe słowa sędziego Maragi sprawiły, że w ubiegłym tygodniu stał się on głównym bohaterem artykułu opublikowanego w popularnym kenijskim dzienniku Standard. „Nie poświęcę kościoła dla pracy, podkreśla sędzia” – brzmiał nagłówek publikacji.

Sędzia Maraga może liczyć na pełne wsparcie ze strony swoich współwyznawców, którzy wyrażają podziw dla jego odważnej decyzji. „Cieszę się, że wciąż są wśród nas ludzie kroczący w prawdziwej uczciwości” – napisał na Facebooku mieszkaniec Kenii Phyllis Karimi. „To zachęciło mnie, aby jeszcze bardziej ufać Bogu” – podkreśliła z kolei Janet Michira z Nairobi.

Maraga jest sędzią z wieloletnim stażem. Obecnie pełni funkcję głównego sędziego w sądzie apelacyjnym w Kisumu.

Komisja Służby Sędziowskiej, która składa się z członków Sądu Najwyższego oraz innych ekspertów prawnych, przygotowuje nominacje sędziowskie, które są następnie zatwierdzane przez prezydenta Kenii oraz tamtejszy parlament. Obecnie komisja musi wypełnić trzy wakaty, po tym jak trzech sędziów Sądu Najwyższego zdecydowało się przejść na emeryturę.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”3873″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”7 WRZEŚNIA 2016 (NR 571) `{`Andrew McChesney/Adventist Review; oprac. D.M.`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]