Kolportaż literatury dalej działa

Świadectwo Flor de Liz pokazuje, jak misja poprzez dystrybucję literatury zmieniła jej życie i otworzyła drzwi do edukacji jej dzieci. Kolporterka sprzedała ponad 15 tys. książek i przyprowadziła 75 osób do chrztu.

30 STYCZNIA 2024 (NR 978) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Flor de Liz jest kolporterką, której świadectwo pokazuje, że dystrybucja literatury zmienia życie nie tylko tych, którzy otrzymują książki, ale także tych, którzy je rozdają. Trzynaście lat temu Flor porzuciła swoje dotychczasowe życie, aby stać się wolontariuszem chrześcijańskiego wydawnictwa należącego do Kościoła Adwentystów i zaczęła sprzedawać książki. W krótkim materiale wideo opowiada o tym, jak pomimo trudności wytrwałość w tej służbie pozwoliła jej doświadczyć wielu cudów.

Odkąd Flor zaangażowała się w dystrybucję literatury przyprowadziła do Boga ponad 75 osób, zasiewając ziarno Ewangelii w tysiącach domów. Ponadto, dzięki swojemu poświęceniu, sprzedała ponad 15 tys. książek w ciągu 13 lat swojej służby. To świadectwo podkreśla, jak kolportaż literatury nie tylko zmienił jej życie, ale także pomogła jej opłacić edukację jej dzieci; dwoje z nich ukończyło już studia, a jedno studiuje medycynę na Peruvian Union University.

Poprzez swoje doświadczenia de Liz może stać się inspiracją do bycia wytrwałym. Choć podróż z Bogiem w służbie może wydawać się powolna, triumf może być naprawdę blisko.

Kolportaż literatury to praca misyjna polegająca na rozpowszechnianiu książek i czasopism od „drzwi do drzwi”, czyli nawiązując kontakt z każdą osobą. Ci, którzy poświęcają się Bogu jako kolporterzy, przyczyniają się do szerzenia Dobrej Nowiny na całym świecie.

Obejrzyj świadectwo Flor w poniższym filmie (Uwaga: istnieje możliwość włączenia polskich napisów):

AAI