|

Koncert charytatywny w Krakowie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Wielkie charytatywne granie rozpocznie się w Krakowie dzień wcześniej, niż w całej Polsce! Wszystko za sprawą adwentystów dnia siódmego, którzy w kościele przy ul. Lubelskiej 25 zorganizują koncert już w sobotni wieczór, 9 stycznia o godz. 17:00. Specjalnie z tej okazji przyjedzie zespół New Heaven.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to impreza jednocząca Polaków. W ciągu poprzednich 23 Finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medyny ponad 650 mln PLN. Zazwyczaj środki trafiały dla potrzebujących dzieci. Tym razem prócz pediatrii Polacy wrzucając do puszek wesprą też oddziały geriatryczne. Po raz pierwszy Orkiestrę będzie można wspierać w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie.

– Każdy moment jest dobry na pomaganie. A już tym bardziej taki, podczas którego na pomocy skupia się cała Polska! – mówi Michał Rakowski, współorganizator koncertu. – Angażujemy się w liczne akcje charytatywne, sponsorujemy kampanię społeczną zachęcającą do odpoczynku. Trudno, abyśmy nie pomagali w taki dzień – tłumaczy zaangażowanie adwentystów.

– Zbierają dla nas pieniądze różni ludzie. Ja nie pytam ich o ich poglądy polityczne i wyznanie. Chcecie z nami być, to bądźcie – mówię im. I to jest siła Orkiestry – gromadzi wszystkich – mówił w 2004 roku Jurek Owsiak w magazynie Znaki Czasu, wydawanym przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Od lat WOŚP wspierają adwentyści, m.in. z Łodzi (zorganizowali np. koncert w Teatrze Wielkim, na którym obecny był Owsiak), Lublinie (użyczali swój zbór na potrzeby sztabu) czy w Warszawie.

NOWA ZIEMIA?

Na koncercie usłyszeć będzie można zespół New Heaven. Grupa istnieje od 5 lat. Muzykę jaką wykonują można zamknąć w nurcie coraz popularniejszej w Polsce muzyki chrześcijańskiej. New Heaven śpiewa nie tylko na dużych scenach (jak Filharmonia Częstochowska) i festiwalach chrześcijańskich, ale też w więzieniach czy na koncertach charytatywnych. – Muzyka to uniwersalny język. Za jej pomocą możemy komunikować się między sobą na nieco innym poziomie, bez wykrzykników, bez gwiazdek, bez przymusu. Ten rodzaj sztuki stanowi również swoisty klucz do wielu miejsc; więzienia są tutaj idealnym przykładem. Gdyby nie muzyka, nigdy nie moglibyśmy podzielić się z więźniami tym, co doświadczyliśmy w życiu. W więzieniu ludzie chyba najbardziej tego potrzebują – mówi Daniel Kluska, lider zespołu. Nie wyobraża sobie nie być częścią Orkiestry. Dlaczego? – Bo to wspaniała inicjatywa! Jak już mamy grać, to dla kogo innego? – mówi. New Heaven ma na swoim koncie dwie płyty „live”: „Każdy dzień” (2011) i „Ożywieni” (2014). Będzie je można kupić po koncercie.

Koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 9 stycznia 2016 o godz. 17:00 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Lubelskiej 25. Wstęp – jak na wszystkie spotkania – jest bezpłatny. Zachęcamy do przygotowania datków, które w całości zostaną przekazane dla WOŚP.

Więcej informacji

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]