Konferencja „Misji Kobiet” w Wiśle – relacja

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W dniach 13-15 marca w ośrodku wczasowym „Orion” w Wiśle odbyła się konferencja „Misji Kobiet”, w której udział wzięło ponad 70 uczestniczek z 25 zborów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Głównymi prelegentkami konferencji były Heather-Dawn Small (Dyrektor Departamentu Misji Kobiet przy Generalnej Konferencji) oraz Clair Sanches, która zajmuje się zagadnieniami służby kobiet w Wydziale Transeuropejskim.

W czasie spotkania w Wiśle, prelegentki podkreślały szczególną role kobiet w organizowaniu życia w zborze oraz głoszeniu ewangelii. Zachęcały również do wykorzystywania licznych talentów oraz darów, którymi Bóg obdarzył swój kościół.  Szczególnym punktem konferencji było sobotnie nabożeństw oraz kazanie wygłoszone przez Clair Sanches, która zwróciła uwagę na potrzebę budowania poczucia wartości, które stanowi kluczowy element w kościelnej służbie kobiet. – Nie możemy dać sobie wmówić, że nie posiadamy żadnych uzdolnień. Bóg wyposażył każdą z nas w określone talenty i pragnie, abyśmy dzieliły się nimi w otaczającym nas środowisku – podkreśliła Sanches.

Po zakończeniu nabożeństwa uczestniczki udały się na spacer, w czasie którego opowiadały o Bogu mieszkańcom Wisły, jak również turystom. Otrzymywali oni interesujące ulotki oraz literaturę chrześcijańską. Sobotnie popołudnie, to z kolei cykl wykładów i warsztatów prowadzonych przez Clair Sanches. W swoich prezentacjach zwróciła ona uwagę na fakt, że nasza osobowość kształtowana jest często przez opinie innych osób. Są one szczególnie niebezpieczne, gdy mają negatywny i destrukcyjny charakter.

– Wiele kobiet twierdzi, że nie może nic zaoferować światu. Porównują się z innymi, brak im pewności siebie, a w swoim życiu kierują  się opiniami innych ludzi. Tak wiele z nas potrzebuje motywujących słów  – podkreśliła Sanches. Tylko Jezus daje nam prawdziwe poczucie wartości. Jesteśmy dziełami Mistrza. Czy ktoś może odrzucić Jego dzieło? – zapytała.

Druga z prelegentek, Heather-Dawn Small, zwróciła uwagę na fakt, że efektem większej pewności siebie i silniejszego poczucia własnej wartości powinna być również mobilizacja do działań ewangelizacyjnych. Przekonywała, że mimo trudności i doświadczeń życiowych,  które są udziałem każdej kobiety, Bóg wzywa dziś 12,9 mln adwentystek dnia siódmego na całym świecie, do służby dla Niego. Obiecuje przy tym, że obdarzy je mocą Ducha Świętego.

Ostatni dzień konferencji, to wspólne nabożeństwo, kolejne wykłady prelegentek oraz panel dyskusyjny, w czasie którego uczestniczki mogły podzielić się swoimi wrażeniami ze spotkania, jak również porozmawiać o swoich problemach i wymienić się doświadczeniami z pracy w zborach. Następnie dokonano wyboru zarządu Sekretariatu Misji Kobiet przy Zarządzie Kościoła.

Na koniec, główny organizator konferencji Halina Jankowska, która pełni funkcję Dyrektora Sekretariatu Misji Kobiet, skierowała słowa podziękowań dla wszystkich osób, których praca i zaangażowanie sprawiły, że spotkanie w Wiśle mogło się odbyć. – Osobiście, dziękuję wszystkim przybyłym uczestniczkom konferencji, które pragną jeszcze bardziej zaangażować się w służbę dla Jezusa i bliźniego. Niech Bóg obdarzy Was obfitością Ducha Świętego i wizją pracy wśród kobiet. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu – podkreśliła Halina Jankowska.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”1947,1948,1949,1950,1951,1952,1953,1954″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Halina Jankowska/AAI; fot. Piotr Kot/Głos Nadziei” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]