Konferencja misyjna na Węgrzech

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Ponad 320. wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego reprezentujących siedemnaście krajów spotkało się w hotelu Ramada usytuowanym nad brzegiem jeziora Balaton, aby uwielbić Boga i poznać nowe sposoby opowiadania innym ludziom o jego miłości.

Głównym celem konferencji, która w dniach od 15-20 lipca 2014 roku odbywała się miejscowości Balatonalmádi na Węgrzech, było przygotowanie uczestników do efektywnej służby w ramach odbywającego się na całym świecie ewangelizacyjnego projektu „Misja dla Miast”. Delegaci mogli wysłuchać wielu inspirujących prezentacji, które zachęcały ich do naśladowania Jezusa i praktycznych działań na rzecz lokalnych społeczności.

Każdy dzień konferencji rozpoczynał się i kończył wspólnym nabożeństwem prowadzonym przez pastorów Maureena Rocka i Simona Martina z Unii Brytyjskiej. W czasie codziennych sesji plenarnych delegaci mogli natomiast wysłuchać ciekawych prezentacji i wykładów.

Gary Krause, Dyrektor Sekretariatu Ewangelizacji przy Generalnej Konferencji zachęcał do zwrócenia szczególnej uwagi na niepokojący proces laicyzacji zachodzący w wśród populacji dużych europejskich miast. Równie interesujące było wystąpienie pastora Mfakazi Ndebele, który opowiadał o wyzwaniach związanych z „sadzeniem” nowych kościołów. Ndebele aktywnie uczestniczył w tworzeniu dwóch takich społeczności w Londynie.

Muzyk i dyrygent  Ken Burton zachęcał do głoszenia ewangelii poprzez wspólne uwielbienie Boga śpiewem. Z kolei pastor Geert Tap z Holandii wskazał na scenki i pantomimy jako jeden z kreatywnych sposobów opowiadania innym o Jezusie. Podczas konferencji swoje wystąpienia mieli również m.in. Miroslav Pujic (Dyrektor Sekretariatu Komunikacji i Mediów TED), Clair Sanches-Schutte (Dyrektor Sekretariatu Misji Kobiet i Dzieci TED) oraz Paul Tompkins (Dyrektor Sekretariatu Młodzieży TED), który zwrócił uwagę na potrzebę większego zaangażowania młodych wyznawców kościoła w działania misyjne

Uczestnicy konferencji bardzo pozytywnie oceniali poszczególne wykłady i warsztaty. Wyrazili również wdzięczność za możliwość spotkania się z innymi wyznawcami, którzy podzielają ich pasję dzielenia się ewangelią i zaangażowania w działania misyjne.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Balatonalmádi, Węgry … `{`tedNEWS, tłum. AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]