Konferencja Zdrowia Psychicznego w Wiśle zakończona

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”22 CZERWCA 2017 (NR 604) `{`ANNA DŻAMAN, BEATA ŚLESZYŃSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W dniach 15 – 18 czerwca 2017 roku odbyła się w Wiśle ogólnopolska konferencja zdrowia psychicznego, zorganizowana przez Sekretariat Zdrowia przy Zarządzie Kościoła i Wydział Transeuropejski.

W Kościele Adwentystów organizowanych jest wiele spotkań dotyczących zdrowia fizycznego. Tym razem jednak, po raz pierwszy, zorganizowano Konferencję na temat zdrowia psychicznego. Osoby dotknięte problemami psychicznymi często cierpią podwójnie – nie tylko zmagają się z trudną chorobą ale często, jako osoby wierzące, same lub przez otoczenie są postrzegane jako jednostki nie mające wystarczająco bliskich i silnych więzi z Bogiem.

Podczas konferencji kompleksowo omawiano zagadnienia dotyczące naszej psychiki. Zaczynając od wykładów doktora Torbena Berglanda, który odnosił się do zagadnień związanych z wiarą i duchowością, potrzebą silnych więzi międzyludzkich, dotykał w swych wykładach problematyki uzależnień oraz najczęściej występującego chyba problemu związanego z psychiką jakim jest depresja i odczuwanie lęku. Doktor Torben zapoznał uczestników również z charakterystyką ludzi , których uważamy za trudnych w kontaktach międzyludzkich i pokazywał jak możemy sobie radzić w kontaktach z nimi, zachęcając słuchaczy wykładu okazywania cierpliwości, współczucia i chrześcijańskiej miłości.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_images_carousel images=”5755,5754,5757,5758,5756,5759,5753″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Doktor Grażyna Kuczek mówiła o potrzebie zmiany myślenia i chrześcijańskiej asertywności. Często to właśnie nieprawidłowe, automatyczne myśli niszczą nas samych i relacje z naszymi bliskimi. W kolejnych wykładach dr Roman Pawlak omówił problemy niedoborów witamin oraz składników odżywczych i ich suplementacji. Właściwa dieta jest bardzo silnie związana z naszym dobrym samopoczuciem psychicznym, prawidłowym funkcjonowaniem naszego mózgu i zdrowiem fizycznym. Zdrowiu psychicznemu sprzyja także aktywność fizyczna, dlatego na ten temat mówił trener personalny Gabriel Chmielewski oraz Alicja Wojsaw, która prowadziła także poranną gimnastykę. Małżeństwo Marysia i Jacek Trzop zaprezentowali interesujący program dla młodzieży, która jest zagubiona i boryka się z różnymi problemami i uzależnieniami. Prezentowana gra zachęca do podjęcia decyzji, które mogą skutkować zmianami w życiu młodych ludzi. Dr Jacek Matter podczas duchowych refleksji podkreślił ważność wybaczania innym, sobie samemu oraz umiejętność przyjęcia Bożego wybaczenia. Milan Moskala mówił o swojej misji prowadzonej wśród ludności Bangladeszu. Były to bardzo poruszające wystąpienia uzupełnione o zdjęcia i bardzo przejmujące doświadczenia. Konferencja zakończona została pokazem gotowania i degustacją potraw wegetariańskich. Za tą część programu odpowiadała Beata Głowacka.

Uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili konferencję. – Dziękuję bardzo za zorganizowanie konferencji o zdrowiu psychicznym. Przyznam się, że z obawami jechałam do Wisły. Tak dawno nie byłam na żadnym tego typu spotkaniu. Nie wiedziałam, czy to w ogóle jest dla mnie i czy warto siedzieć długie godziny słuchając wykładów zamiast korzystać z uroków przyrody. Mimo obaw – było warto! – podkreśliła jedna z uczestniczek. – To była końcówka mojego dwutygodniowego urlopu i jego ukoronowanie! – podkreśliła.

Dziękujemy Kościołowi Adwentystów w Polsce i za granicą, za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

– Anna Dżaman i Beata Śleszyńska[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]