Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przygotowuje się do największego chrztu w historii

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

60 tysięcy mieszkańców Rwandy już wkrótce odda swoje życie Jezusowi Chrystusowi. Będzie to największy chrzest w 153-letniej historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Tysiące pastorów, ewangelistów i członków Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego prowadzi spotkania, wykłady, dzieli się wskazówkami na temat zdrowia i pomaga lokalnej społeczności podczas dwutygodniowej akcji ewangelizacyjnej, która odbywa się w 2 200 miejscach na obszarze Rwandy.

Kulminacyjnym momentem tej niezwykłej inicjatywy będzie uroczystość chrztu świętego, która odbędzie się 29 maja br. To właśnie wtedy ponad 60 tysięcy osób zanurzy się w wodzie, aby oddać swoje życie Jezusowi Chrystusowi. W tym wszystkim nie chodzi jednak tylko o imponującą liczbę, ale o człowieka. O każdą pojedynczą osobę.

„[Pastorzy – red.] pracują indywidualnie z każdym [katechumenem], aby przygotować się na coś niezwykłego” – podkreśla Ted N.C. Wilson, przewodniczący światowego kościoła. „Planują ochrzcić co najmniej 60 tysięcy osób w setkach miejsc podczas jednego sabatu. Chrztów może być jednak jeszcze więcej” – dodaje Wilson, który sam poprowadzi jedno z tysięcy spotkań odbywających się obecnie w Rwandzie.

Duane MacKey, który sprawuje opiekę nad prowadzoną w tym kraju ewangelizacją, podkreśla, że chrzest 60 tysięcy osób będzie kamieniem milowym w historii kościoła. „Udział w tym wydarzeniu będzie czymś niesamowitym” – podkreśla.

Rwanda jest kolejnym krajem, w którym Kościół Adwentystów Dnia Siódmego prowadzi ewangelizację na niespotykaną wcześniej skalę. W maju 2014 roku, ponad 10 tysięcy osób zostało ochrzczonych w Manili, stolicy Filipin. Zwieńczeniem podobnej ewangelizacji był również chrzest 30 tysięcy osób w Zimbabwe, do którego doszło w maju 2015 roku.

Obecnie to właśnie Zimbabwe jest krajem, w którym odbył się największy chrzest w historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Kościoła, który w 1863 roku tworzyło 3,5 tysiąca osób, a dziś liczy ponad 19 mln wyznawców na całym świecie.

Źródło: Aventist Review

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Andrew McChesney/Adventist Review; fot. Jerry Page; oprac. D.M.” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]