Kościół Adwentystów w Malezji dla dzieci migrantów

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Malezji (MAUM) zorganizował wydarzenie dla dzieci z Centrum Edukacji Przyszłości Dzieci, szkoły dla pracowników migrujących z Mjanmy (dawniej Birmy) i dzieci uchodźców.

8 STYCZNIA 2024 (NR 969) [adventist.news| Opr. Daniel Kluska]

Przedstawiciele Kościoła wyruszyli na swoją misję wczesnym rankiem 13 grudnia 2023 r. Współpracujące ze sobą departamenty Kościoła uwzględniały działy młodzieży, edukacji, zdrowia oraz komunikacji.

Dzień rozpoczął się od uroczystego śniadania w jednej z lokalnych restauracji, co już było dla dzieci bardzo ciekawą odmianą. Czterdziestu jeden uczniów i czterech nauczycieli szybko zajęli swoje miejsca a wolontariusze rozpoczęli spotkanie kilkoma radosnymi pieśniami. Po zapoznaniu się liderów z imionami wszystkich dzieci, podzielono je na mniejsze grupy co miało pomóc w przygotowaniach do zaplanowanej wycieczki.

Punktem kulminacyjnym poranka było wręczenie każdemu uczniowi drobnego upominku. Podczas rozpakowywania prezentów przygotowano dla dzieci także stół ze zdrowymi słodkościami. W powietrzu czuć było atmosferę wspólnoty, radości i … ciekawości, co wprowadziło dzieci w kolejny etap wydarzenia, jakim miała być wycieczka.

Podróż autobusem pozwoliła dzieciom na krótki odpoczynek przed kolejną częścią programu, który miał się za chwilę rozpocząć w Narodowym Centrum Nauki. Dla wielu uczniów była to pierwsza wycieczka terenowa i wizyta w Centrum. W trakcie programu dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach z robotyki czy gier cyfrowych, co stanowiło doskonałą, przyjemną odmianę od codziennej nauki.

Po dwóch godzinach przyszedł czas na pożegnanie. Dzieci wyrażając swoją wdzięczność szczere podziękowały liderom Kościoła za zorganizowanie całego wydarzenia. Wolontariusze zrewanżowali się modlitwą za uczniów, ich rodziny, nauczycieli i całą szkołę.

Zgodnie z inicjatywą Kościoła światowego „I Will Go”, podobne działania mają na celu ustanowienie nowego modelu misji dla lokalnych zborów. Opierałby się on nie tylko na bezpośrednim zaangażowaniu członków Kościoła, ale także docieraniu do imigrantów i uchodźców w dużych miastach oraz wspieraniu potrzeb ich dzieci.

AAI