Kościół Adwentystów wzywa do modlitwy po eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie

Kościół Adwentystów pilne wzywa do modlitwy w świetle ostatnich wydarzeń związanych z atakiem Hamasu na Izrael. Uderzające jest to, że konflikt wybuchł w szabat – dzień tradycyjnie obchodzony jako czas pokoju i modlitwy zarówno przez Żydów, jak i adwentystów.

8 PAŹDZIERNIKA 2023 (NR 923) [Adventist.org | Opr. Daniel Kluska]

Doniesienia wskazują na atak lądowy, powietrzny i morski przeprowadzony przez Hamas, obejmujący wystrzelenie kilku tysięcy rakiet i poprzedzony znaczną infiltracją Izraela przez pojedyncze grupy bojowników. Premier Izraela Benjamin Netanjahu wezwał do obrony wojska rezerwy a po obu stronach doszło do śmierci wielu osób i jest wielu rannych. Mamy świadomość, że bólu i cierpienia doświadczają obie strony konfliktu.

Kościół Adwentystów ma skromną reprezentację w Izraelu. Jest tam 15 zborów adwentystycznych z 839 członkami. Obecnie żaden z naszych zborów nie został bezpośrednio dotknięty atakiem. Eskalacja konfliktu stanowi jednak wyzwanie także dla członków naszego kościoła w tym kraju. Pojawiają się obawy o ich bezpieczeństwo i dalsze funkcjonowanie Kościoła. Sytuacja rodzi także pytania o to, jak najlepiej Kościół może zaoferować wsparcie duchowe tam, gdzie jest to możliwe a także zapewnić niezbędną pomoc humanitarną dla lokalnych społeczności.

W tym trudnym czasie nasze wspólne modlitwy koncentrują się wokół kilku kluczowych obszarów. Gorąco apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie działań wojennych modląc się, aby Bóg otworzył drogę do rozmów dyplomatycznych co szybko położyć kres przemocy i zapobiegnie dalszym ofiarom śmiertelnym. Nasze serca i modlitwy kierujemy również o ochronę wszystkich cywilów dotkniętych w tym konflikcie, w tym członków naszej społeczności adwentystycznej w Izraelu. Modlimy się o również o Bożą ochronę i bezpieczne schronienie dla tych, którzy w tej chwili walczą o życie.

Chociaż nauki adwentystyczne wskazują, że wojny i konflikty pojawią się przed powtórnym przyjściem Chrystusa, nie umniejsza to naszego pragnienia pokoju i zaangażowania w bycie ambasadorami miłości Chrystusa w świecie tak rozpaczliwie potrzebującym tych dwóch rzeczy. Apelujemy do całej społeczności adwentystycznej na świecie o wspólną modlitwę ufając, że Bóg będzie działał w cudowny sposób.

AAI