KSB – Nowy kurs biblijny

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Rok 2012 –  rokiem Korespondencyjnych Szkół Biblijnych

Drodzy w Jezusie Chrystusie,

Korespondencyjna Szkoła Biblijna istnieje już 70 lat!

Jesienią 1941 roku nasz  Kościół w Nowym Jorku rozpoczął cotygodniowe audycje radiowe, których integralną częścią była Korespondencja Szkoła Biblia (KSB), która powstała w  1942 roku, Wkrótce lekcje KSB, za pośrednictwem poczty,  stały się potężnym, kluczowym elementem ewangelizacji w tym wielkim mieście, jak i w wielu krajach na świecie.

Przyszłość naszych korespondencyjnych szkół  w Bielsku – Białej w dużej mierze  zależy od  aktywności wyznawców,  którzy wierni  posłannictwu Kościoła będą  budzić zainteresowanie lekcjami Biblijnymi wśród najbliższych im osób. W związku z tym przygotowaliśmy 4 krótkie filmy (DVD) na temat działalności i planów 14 szkół działających w 26 krajach naszego Wydziału. Proszę o ich prezentacje w czasie apelu ewangelizacyjnego i nabożeństwa.

W związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012 oraz zbliżającą się Olimpiadą w Londynie, Korespondencyjna Szkoła Biblijna oferuje nowy kurs  biblijny Śladami Apostoła Pawła, który  przedstawia zarówno osobistą historię życia Pawła, jego misję i podróże, ale także jego wielką wizję kobiet i mężczyzn, uzdrowionych i przywróconych do społeczności z Bogiem i Jego  świętą rodziną,  przez moc zmartwychwstałego Mesjasza.

Kurs jest napisany nowoczesnym, plastycznym i dynamicznym językiem,  skierowany do ludzi  żyjących z dala od społeczności kościelnej. Wierzę, że stanie się on interesującą lekturą dla nas wszystkich. Zachęcam do udziału  w kursie jak i do współpracy z KSB. Mam nadzieję, że ten nowy kurs będzie używany na chwałę Króla, który nadchodzi, zarówno w związku z igrzyskami olimpijskimi, jak i w nadchodzących latach. Skorzystaj sam i poleć go innym!

Zamówienia na nowy kurs oraz zaproszenia proszę słać na adres: Korespondencyjna Szkoła Biblijna, ul. Kochanowskiego 2.  43-300 Bielsko-Biała lub telefonicznie: (33) 8123976.

Krzysztof Roszkowski, dyrektor KSB

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]