Książka „Człowieczy Los” w audycji kulturalnej TVP

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Już jutro (25 grudnia) w audycji „Quadrans qltury” (TVP Warszawa) wyemitowany zostanie krótki reportaż na temat książki „Człowieczy los”, której bohaterką jest legendarna polska artystka oraz wyznawczyni Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Anna German. Książka autorstwa Irmy Martens-Berner została wydana  przez wydawnictwo „Znaki Czasu”. Emisja programu o godzinie 7:40 oraz 18:10.

Publikacja stanowi zapis wspomnień matki znanej polskiej piosenkarki Anny German —zarówno z czasów jej młodości w Rosji carskiej i później radzieckiej, a także z czasów ostatecznego osiedlenia się w Polsce. Szczególnie dużo miejsca autorka poświęca dzieciństwu i późniejszemu życiu swojej córki Anny.

Twórczość Anny German już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego. Wciąż funkcjonują tam aktywne fankluby artystki, organizowane są koncerty na których pojawiają się tysiące widzów, a telewizja emituje filmy opowiadające o jej życiu i twórczości.

W Polsce przez wiele lat Anna German była artystką zapomnianą, a jej bogata twórczość czekała na ponowne odkrycie. Tak też się stało. W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwym renesansem popularności artystki – również dzięki aktywności braci i sióstr z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Kilka miesięcy temu Telewizja Polska wyemitowała dziesięcioodcinkowy serial produkcji rosyjsko-polskiej: „Anna German – tajemnica białego anioła”. W serialu udział wzięli znani polscy aktorzy, a w rolę Anny German wcieliła się Joanna Moro. Ogromne zainteresowanie widzów pierwszym odcinkiem serialu wskazuje na fakt, że już wkrótce twórczość polskiej artystki będzie się cieszyć jeszcze większą popularnością.

Książkę „Człowieczy los” można nabyć m.in. na stronie internetowej wydawnictwa „Znaki Czasu”.

Z fragmentami książki można zapoznać się klikając w poniższy link.

PRZECZYTAJ FRAGMENT KSIĄŻKI

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Daniel Maikowski” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]